Nimr ve winterizované úpravě od VOP představen v Kielcích

Nimr ve winterizované úpravě od VOP představen v Kielcích
05 / 09 / 2017, 21:00

Podnik VOP CZ a NIMR Automotive budou prezentovat na 25. mezinárodním obranném veletrhu MSPO v Kielcích v Polsku (5. - 8. září) společný projekt v oblasti vojenských vozidel, NIMR AJBAN 440N. Toto vozidlo demonstruje více než dvouleté, úspěšné strategické partnerství obou firem.

AJBAN je známé jako vysoce mobilní pancéřované vozidlo s pohonem 4x4, které nabízí výjimečnou schopnost jízdy v terénu, spolehlivost i výkon. Vozidlo NIMR 440N prošlo celou řadou úprav umožňujících plné ovládání a využití i za chladných klimatických podmínek podle vojenské normy STANAG 2895 (- 32° C až + 55° C). Další změny podle směrnic NATO zahrnují např. úspěšnou úpravu elektromagnetické kompatibility podle požadavku standardu MIL-STD 416F.

"Jsem rád, že můžeme ukázat výsledky našeho partnerství s NIMR Automotive na největší vojenské výstavě ve střední a východní Evropě. NIMR 440N splňuje řadu požadavků v rámci regionu, a tak se těšíme na jeho představení zástupcům ozbrojených sil z řady zemí", komentuje účast na veletrhu ředitel podniku VOP CZ, Marek Špok.

Partnerství NIMR Automotive a VOP CZ představuje pro ozbrojené síly armád ve střední a východní Evropě přesvědčivý argument pustit se do rozsáhlých programů modernizace. Lokální výroba vozidel s variantou NATO a v kombinaci se silnou poprodejní servisní základnou zajišťovanou podnikem VOP CZ v České republice umožňuje uspokojovat i zvýšenou poptávku při modernizaci flotil obrněných vozidel v celém regionu.

Dr. Fahad Saif Harhara Al Yafei, generální ředitel společnosti NIMR Automotive k tomu uvedl: "Jsme přesvědčeni, že díky spolupráci s VOP CZ jsme schopni plnit požadavky na obrněné vozové parky pro země V4 nebo i pro další zájemce. Proto přijíždíme předvést naši spolupráci a naše vozidla na veletrh MSPO. Abychom ukázali, že naše nabídka může uspokojit nové strategické požadavky v regionu i při velkém zájmu o tuto třídu vozidel. "

Společnost VOP CZ má s NIMR Automotive pevný dodavatelský vztah, již více než dva roky vyrábí pro NIMR pancéřové kabiny vozidel AJBAN 440A. Tato spolupráce následně poskytla nové možnosti pro rozšíření spolupráce a působení na trhu ve zdejším regionu, konkrétně výrobu, prodej a servis celé řady vozidel NIMR ve střední a východní Evropě.

Produkty VOP CZ a NIMR Automotive naleznete na stánku G-46.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.