Nizozemí dokončilo dodávku bojových vozidel pěchoty CV90 Estonsku

Nizozemí dokončilo dodávku bojových vozidel pěchoty CV90 Estonsku
Autor: AlfvanBeem CC0 1.0 Universal (CC0 1.0)|Popisek: CV90
04 / 04 / 2019, 14:00

Estonsko převzalo od roku 2014 všech 44 bojových vozidel pěchoty CV90, které si objednalo od Nizozemí.

V roce 2014 podepsalo Estonsko kontrakt s Nizozemím na dodávku 44 BVP v exportní verzi CV9035NL a 6 dalších pomocných vozidel na podvozku hlavního bojového tanku Leopard 1 za celkovou sumu 126 milionů dolarů.

Vzhledem k tomu, že BVP jsou použitá, všechna prošla rozsáhlou údržbou a v případech, kdy bylo potřeba, i opravami, aby mohla být dodána estonské straně, uvedl server defence-blog.com. První vozidlo dorazilo do Estonska v rámci uzavřeného kontraktu v říjnu 2016.

CV90 v současné době soutěží i v největším českém armádním tendru na dodání 210 nových BVP spolu s dalšími třemi vozidly - Pumou, Lynxem a Ascodem.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace