Nizozemské námořnictvo ,,projede" všechny své lodě 3D scannerem

Nizozemské námořnictvo ,,projede&quote; všechny své lodě 3D scannerem
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: ponorka
08 / 10 / 2017, 17:00

Nizozemské námořnictvo naskenuje všechny lodě královské flotily 3D scannerem. Informoval o tom server theverge.com.

Organizace Marinebedrijf Koninklijke Marine, která je zodpovědná za údržbu plavidel nizozemského Královského námořnictva, se spojila se společností Artec 3D, aby provedly 3D scan všech lodí v nizozemském námořnictvu.

Cílem 3D scanování má být především urychlení výroby náhradních dílů pro plavidla královské flotily a také celkovou jejich údržbu. 3D scanování má rovněž ušetřit lidem několik týdnů práce. Celý projekt však bude především časově nákladný. Na scan budou použity dva typy ručních scannerů - Artec Eva a Spider 3D. 

psali jsme: Britské námořnictvo testuje nový systém protivzdušné obrany proti supersonickým raketám

Protože některé díly nemají výrobní plány, tyto scany budou sloužit jako referenční knihovna a umožní nizozemskému námořnictvu tisknout konkrétní komponenty ve 3D pro plavidla, jako jsou například ponorky. 

psali jsme: Ruské námořnictvo zaútočilo na IS střelami ze Středomoří

Ben Jansen ze společnosti Marinebedrijf Koninklijke Marine k unikátnímu 3D scanování řekl, že nejenže celý proces ušetří lidské osádce týdny práce, ale zároveň pomůže eliminovat i nepřesnosti, k nimž může docházet při konstrukci lodí či letadel.

Společnost Artec 3D, která se na tomto projektu podílí, pak považuje 3D scan v tomto měřítku jako první test pro širší uplatnění v armádě. Podle představy Artec 3D budou mít lodě v budoucnu 3D scannery i tiskárny přímo na palubě, aby mohly vyměňovat na místě jednotlivé vadné díly plavidel.

 

Zdroj: theverge.com

Tagy článku