Nizozemské námořnictvo ,,projede" všechny své lodě 3D scannerem

Nizozemské námořnictvo ,,projede&quote; všechny své lodě 3D scannerem
Autor fotografie: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: ponorka
08 / 10 / 2017, 17:00

Nizozemské námořnictvo naskenuje všechny lodě královské flotily 3D scannerem. Informoval o tom server theverge.com.

Organizace Marinebedrijf Koninklijke Marine, která je zodpovědná za údržbu plavidel nizozemského Královského námořnictva, se spojila se společností Artec 3D, aby provedly 3D scan všech lodí v nizozemském námořnictvu.

Cílem 3D scanování má být především urychlení výroby náhradních dílů pro plavidla královské flotily a také celkovou jejich údržbu. 3D scanování má rovněž ušetřit lidem několik týdnů práce. Celý projekt však bude především časově nákladný. Na scan budou použity dva typy ručních scannerů - Artec Eva a Spider 3D. 

psali jsme: Britské námořnictvo testuje nový systém protivzdušné obrany proti supersonickým raketám

Protože některé díly nemají výrobní plány, tyto scany budou sloužit jako referenční knihovna a umožní nizozemskému námořnictvu tisknout konkrétní komponenty ve 3D pro plavidla, jako jsou například ponorky. 

psali jsme: Ruské námořnictvo zaútočilo na IS střelami ze Středomoří

Ben Jansen ze společnosti Marinebedrijf Koninklijke Marine k unikátnímu 3D scanování řekl, že nejenže celý proces ušetří lidské osádce týdny práce, ale zároveň pomůže eliminovat i nepřesnosti, k nimž může docházet při konstrukci lodí či letadel.

Společnost Artec 3D, která se na tomto projektu podílí, pak považuje 3D scan v tomto měřítku jako první test pro širší uplatnění v armádě. Podle představy Artec 3D budou mít lodě v budoucnu 3D scannery i tiskárny přímo na palubě, aby mohly vyměňovat na místě jednotlivé vadné díly plavidel.

 

Zdroj: theverge.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.