Nizozemské speciální síly převzaly lehké taktické vozidlo VECTOR. Nahradí terénní Mercedes-Benz třídy G

Nizozemské speciální síly převzaly lehké taktické vozidlo VECTOR. Nahradí terénní Mercedes-Benz třídy G
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: VECTOR
30 / 12 / 2017, 14:00

Nové vozidlo bude plnit úkoly pro nizozemské speciální síly.

Nové vozidlo VECTOR (Versatile Expeditionary Commando Tactical Off Road) posílí speciální nizozemské síly. Nahradí terénní Mercedes-Benz třídy G (G-Wagen), které tyto složky používaly.

psali jsme: Zástupci obrany si v Milovicích vyzkoušeli vozidla SHERPA Light a HIGUARD

Tento off-road 4x4 byl vyroben v Nizozemí společností Defenture sídlící ve městě Tiel. Vozidlo VECTOR předčí G-Wageny v řadě technických ohledů a je možné jej přepravovat pomocí transportního vrtulníku CH-47 Chinook.

Společnost Defenture, která stojí za vývojem vozidla, uvádí, že váží 3 tuny a může vézt náklad o váze 2 tun. Auto má kapacitu 5 mužů posádky .Mezi hlavní přednosti lehkého taktického vozu patří především vynikající pohyblivost a velká spolehlivost se schopností plnit širokou škálu misí. VECTOR může dosáhnout maximální cestovní rychlosti 170 km/h.

psali jsme: Automobilka Plasan představí obrněné vozidlo SandCat Stormer v policejní a protiteroristické variantě

Vozidlo je vybaveno těžkým kulometem ráže 12.7 mm doplněného sekundárně kulometem ráže 7.62 mm. VECTOR může být dále vybaven balistickou ochranou a protiminovou výbavou.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace