Norská firma Kongsberg Defense Systems vylepší zbraňové systémy americkému tanku M1A2 Abrams

Norská firma Kongsberg Defense Systems vylepší zbraňové systémy americkému tanku M1A2 Abrams
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: M1A2 Abrams
13 / 12 / 2017, 10:00

Norská firma Kongsberg Defense Systems patřící do holdingu Kongsberg Gruppen získala kontrakt na vylepšení zbraňových systémů amerických tanků Abrams.

Norská firma Kongsberg Defense Systems vylepší zbraňové systémy americkému tanku M1A2 Abrams. Získala kontrakt od americké armády v hodnotě 3,9 milionů dolarů.

Dohoda mezi oběma stranami byla podepsána již v srpnu tohoto roku mezi americkým ministerstvem obrany a Kongsberg Defense Systems.

psali jsme: Stříbrná kulka na Armatu. NATO vyvíjí zbraň schopnou zničit ruskou tankovou chloubu

Celkové vylepšení bojových schopností tanku M1A2 Abrams se bude týkat především dodávek dálkově ovládaných zbraňových stanic Protector, které vyrábí společnost Kongsberg Defense Systems. Ty poskytují lepší viditelnost pro velitele tanku M1A2 Abrams. Tato stanice je modifikací zbraňové stanice CROWS.

psali jsme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

,,Tento kontrakt potvrzuje silný vztah mezi společností Kongsberg a americkou armádou a objednání dálkově ovládaných zbraňových stanic Protektor a náhradních dílů potvrzuje trvalé závazky firmy Konsberg," prohlásil Pål Bratlie, viceprezident Kongsberg Defence & Aerospace, která patří do holdingu Kongsberg Gruppen.

Kongsberg Defense Systems ke kontraktu a americkou armádou uvedl, že jejich dálkově ovládanou zbraňovou stanici Protector si vybralo už 18 zemí a společnost tak zůstává vedoucím dodavatelem těchto systémů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: upi.com

Tagy článku