Norská firma Kongsberg Defense Systems vylepší zbraňové systémy americkému tanku M1A2 Abrams

Norská firma Kongsberg Defense Systems vylepší zbraňové systémy americkému tanku M1A2 Abrams
Autor: flickr.com (CC BY 2.0) |Popisek: M1A2 Abrams
13 / 12 / 2017, 10:00

Norská firma Kongsberg Defense Systems patřící do holdingu Kongsberg Gruppen získala kontrakt na vylepšení zbraňových systémů amerických tanků Abrams.

Norská firma Kongsberg Defense Systems vylepší zbraňové systémy americkému tanku M1A2 Abrams. Získala kontrakt od americké armády v hodnotě 3,9 milionů dolarů.

Dohoda mezi oběma stranami byla podepsána již v srpnu tohoto roku mezi americkým ministerstvem obrany a Kongsberg Defense Systems.

psali jsme: Stříbrná kulka na Armatu. NATO vyvíjí zbraň schopnou zničit ruskou tankovou chloubu

Celkové vylepšení bojových schopností tanku M1A2 Abrams se bude týkat především dodávek dálkově ovládaných zbraňových stanic Protector, které vyrábí společnost Kongsberg Defense Systems. Ty poskytují lepší viditelnost pro velitele tanku M1A2 Abrams. Tato stanice je modifikací zbraňové stanice CROWS.

psali jsme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

,,Tento kontrakt potvrzuje silný vztah mezi společností Kongsberg a americkou armádou a objednání dálkově ovládaných zbraňových stanic Protektor a náhradních dílů potvrzuje trvalé závazky firmy Konsberg," prohlásil Pål Bratlie, viceprezident Kongsberg Defence & Aerospace, která patří do holdingu Kongsberg Gruppen.

Kongsberg Defense Systems ke kontraktu a americkou armádou uvedl, že jejich dálkově ovládanou zbraňovou stanici Protector si vybralo už 18 zemí a společnost tak zůstává vedoucím dodavatelem těchto systémů.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: upi.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace