Norsko poprvé otestovalo nadzvukovou střelu AIM-9X Sidewinder Block II

Norsko poprvé otestovalo nadzvukovou střelu AIM-9X Sidewinder Block II
Autor: screenshot Youtube
28 / 06 / 2019, 09:00

Norské letectvo vyzkoušelo poprvé raketu krátkého dosahu AIM-9X Sidewinder Block II.

Nadzvuková raketa krátkého dosahu, jejímž výrobcem je společnost Raytheon, byla odpálena během květnových zkoušek z norského testovacího centra na ostrově Andøya. Při testu, který byl podpořen Norským královským letectvem, raketa zničila svůj cíl, potvrdil server Defense News s odkazem na společnost Raytheon, výrobce střely.

Otestována byla zatím nejnovější varianta rakety AIM-9X Sidewinder Block II. Server Defense News uvedl, že raketu je možné odpálit jak ze vzduchu, tak ze země.

Od 80. let je standardním Sidewinderem verze AIM-9M. Tu například používá i česká armáda, která nakoupila 100 této střely v roce 2002 a jsou jí vybaveny letouny JAS-39 Gripen či Aero L-159 Alca.

 

Zdroj: Defense News

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace