Norsko vyhlásilo počáteční operační způsobilost svých letounů F-35

Norsko vyhlásilo počáteční operační způsobilost svých letounů F-35
Autor fotografie: flickr.com (CC BY 2.0)|Popisek: norská F-35
20 / 11 / 2019, 14:30

Norské letouny dosáhly počáteční operační způsobilosti, informoval server ukdefencejournal.org.uk.

Norsko vyhlásilo počáteční operační způsobilost svých letounů F-35. Na ceremonii, která proběhla minulý týden na letecké základně v Rygge, prohlásila velitelka norského letectva generálmajorka Tonje Skinnarlandová, že dosažení počáteční operační způsobilosti letounů F-35 představuje významný milník v procesu integrace strojů 5. generace do norského letectva.

První F-35 přistála v Norsku před dvěma lety. V současné době má norské letectvo k dispozici 15 těchto strojů 5. generace a dalších 7 pak v USA.

Problémy s padáky

SM informoval před několika týdny o tom, že právě Norsko, které patří ke státům, jež provozují letoun 5. generace F-35, má problémy s brzdícími padáky u těchto strojů. Přesněji řečeno, nesplňují standardy spolehlivosti. Norské letouny F-35 jsou jako jediné vybaveny brzdícími padáky, aby zpomalily přistání letounu v chladných podmínkách na mokrých drahách, které jsou v Norsku.

Server Defense News pak před časem uvedl, že právě brzdící padák selhává více, než je obvyklé, a proto norské vzdušné síly spolupracují s Pentagonem na odstranění tohoto problému. Ten má být podle plánu odstraněn před začátkem příští zimy. Ve spolupráci s Pentagonem tak budou muset být na padácích provedeny úpravy a designové modifikace, aby byly problémy odstraněny.

 

Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace