Norsko zastavilo modernizaci svého hlavního bojového tanku Leopard 2A4

Norsko zastavilo modernizaci svého hlavního bojového tanku Leopard 2A4
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Leopard 2A4
28 / 06 / 2018, 10:45

Plány na modernizaci norského hlavního bojového tanku Leopard 2A4 byly zrušeny, informoval server janes.com.

Norské ministerstvo obrany informovalo, že plány na modernizaci norského hlavního bojového tanku (MBT) Leopard 2A4 byly zrušeny s ohledem na zveřejnění vládního revidovaného rozpočtu v květnu. Ministerstvo obrany zdůvodnilo zrušení plánů na vylepšení Leopard 2A4 tím, že modernizace by neposkytla dostatečně výkonný tank vyhovující požadavkům ve světle současných hrozeb moderních zbraní a munice.

psali jsme: Dá si Leopard 3 ruskou Armatu k snídani?

Projekt 5050 byl tak pozastaven, což však může pro Norsko znamenat v budoucnu problém, protože stav snížené operační kapacity norských hlavních bojových tanků potrvá až do roku 2025, kdy by měl být představen nový tank nebo určité ,,přechodné řešení". V současné době je provozuschopných pouze 30 MBT z 52.

psali jsme: National Interest: Tank M1 Abrams je králem mezi tanky

Návrhy, které přišly s řešením v podobě německého tanku Leopard 2A7V nebo nákupem dalších pásových bojových vozidel CV90, byly zamítnuty.

Norsko čeká také redukce stávajících tankových kapacit vzhledem ke sníženému rozpočtu.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: janes.com

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace