Nová britská jaderná ponorka třídy Dreadnought bude HMS Warspite

Nová britská jaderná ponorka třídy Dreadnought bude HMS Warspite
Autor fotografie: screenshot Youtube
05 / 03 / 2019, 14:00

Britský ministr obrany Gavin Williamson, že další ponorka z třídy Dreadnought ponese jméno HMS Warspite.

HMS Warspite je zatím třetí oznámenou ponorkou z třídy Dreadnought, celkem má tuto třídu tvořit čtyři plavidla, přičemž jméno čtvrté ponorky zatím nebylo zveřejněno.

Raketonosné ponorky s jaderným pohonem z třídy Dreadnought mají nahradit od roku 2028 starší třídu ponorek Vanguard. Původní plán byl takový, že plavidla z této třídy budou vyřazena již v roce 2022, nicméně operační služba ponorek byla nakonec prodloužena do roku 2028.

Ponorky třídy Dreadnought jsou největšími plavidly, které budou pro royal Navy postaveny. Jsou 150 metrů dlouhé, mají výtlak 17 200 tun, jsou poháněny jedním jaderným reaktorem. Posádku plavidla tvoří 130 mužů. Výzbroj zahrnuje 12 balistických raket Trident II, které budou umístěny v nových raketových silech vyvinutých v programu Common Missile Compartment.


Zdroj: ukdefencejournal.org.uk

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace