Nová letadlová loď amerického námořnictva USS John F. Kennedy je již ze tří čtvrtin strukturálně hotová

Nová letadlová loď amerického námořnictva USS John F. Kennedy je již ze tří čtvrtin strukturálně hotová
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: USS John F. Kennedy
15 / 05 / 2018, 11:00

Druhá letadlová loď z třídy Gerald R. Ford USS John F. Kennedy (CVN-79) je podle informací serveru nationalinterest.org strukturálně hotová již z 75%.

Důležitým krokem ve stavbě lodi bylo připevnění přední sekce hlavní paluby o váze 750 metrických tun. Dělníci také namontovali první díl vzletové paluby. USS John F. Kennedy má mít stejně jako její sesterská loď Gerald R. Ford na palubě i elektromagnetický katapult (EMALS), což je charakteristický prvek této třídy.

psali jsme: VIDEO: F/A-18F Super Hornet startuje z letadlové lodi Gerald Ford za pomoci elektromagnetického katapultu

,,Jsme velmi hrdí na to, jaký pokrok jsme udělali na letadlové lodi USS USS John F. Kennedy udělali." prohlásil viceprezident Huntington Ingalls Industries Lucas Hicks.

USS John F. Kennedy

Rozestavěná letadlová loď třídy Gerald R. Ford USS John F. Kennedy

 

Kýl druhé letadlové lodě třídy Gerald R. Ford byl položen v srpnu 2015 a plavidlo velmi rychle začalo získávat typický tvar pro letadlové lodě. USS John F. Kennedy je stavěn za použití procesu modulární konstrukce, kdy malé sekce lodi jsou svařovány dohromady, aby vytvořily strukturální jednotku nazvanou ,,superlift".

psali jsme: Nejdražší válečná loď amerického námořnictva - USS Gerald Ford

Novou americkou letadlovou loď o délce 337 metrů budou pohánět dva jaderné reaktory A1B. Letadlová loď bude moci dosáhnout rychlosti až 56 km/h. Posádku bude tvořit zhruba 4 700 mužů. Letadlové lodě třídy Gerald R. Ford mají v budoucnu nahradit starší třídu letadlových lodí s jaderným pohonem USS Nimitz (CVN-68).

Podle předpokládaného plánu má být USS John F. Kennedy předán US Navy v roce 2022.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie  - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: nationalinterest.org

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace