Nová obrněná vozidla a tatrovky se předvedou návštěvníkům akce Bahna 2019

Nová obrněná vozidla a tatrovky se předvedou návštěvníkům akce Bahna 2019
18 / 06 / 2019, 18:30

Společnosti EXCALIBUR ARMY, TATRA DEFENCE VEHICLE spolu s kopřivnickou TATRA TRUCKS se zúčastní největší společné ukázky současné i historické vojenské techniky Bahna 2019. Její jubilejní už 30. ročník se uskuteční v sobotu 22. června od 9 hodin v bývalém vojenském výcvikovém prostoru v lokalitě Bahna u Strašic nedaleko Rokycan.

Letos se na tradiční vojenské akci Bahna představí hned několik novinek společností patřících do holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Jedním z nich bude obrněné vozidlo Patriot II 4x4 na podvozku Tatra, které mělo svou světovou premiéru na nedávném veletrhu IDET 2019. Jde o novinku, která vznikla ve šternberské firmě EXCALIBUR ARMY, jež je hlavním partnerem letošní Bahen. Z její konstrukční kanceláře pochází i další exponát, který bude na Bahnech také k vidění vůbec poprvé – mostní automobil AM-70 EX postavený na podvozku TATRA FORCE 8x8.

Společnost TATRA DEFENCE VEHICLE přiveze na Bahna další horkou novinku, kterou premiérově předvedla na veletrhu IDET 2019. Široká veřejnost si bude moci poprvé prohlédnout nejnovější verzi obrněného vozidla Pandur II, která je určena pro Armádu České republiky. Představuje speciální spojovací vozidlo označované jako KOVS Pandur II CZ 8x8.

Kopřivnická společnost TATRA TRUCKS divákům představí hned několik speciálních tatrovek. K vidění bude zcela nový vůz modelové řady TATRA FORCE 4x4 a také vojenský valník TATRA FORCE s podvozkem 6x6. Zároveň si diváci budou moci prohlédnout unikátní vojenský přívěs, jehož podvozek využívá osvědčený tatrovácký koncept centrální nosné roury a nezávisle zavěšených výkyvných polonáprav. Ve statické i dynamické ukázce se předvede i unikátní pancéřovaná hasičská stříkačka CZS 40 na podvozku TATRA FORCE 8x8, která nově slouží u Hasičského záchranného sboru ČR.

Akci Bahna pořádá Velení pozemních sil a Nadace pozemního vojska AČR a má demonstrovat všem zájemcům o současnou vojenskou techniku profesní připravenost příslušníků AČR a spojeneckých armád NATO. Společnosti patřící do holdingu CSG – EXCALIBUR ARMY a TATRA TRUCKS jsou tradičními partnery událostí tohoto druhu a podporují akce, které přibližují široké veřejnosti činnost ozbrojených složek, jež chrání bezpečnost státu i jeho obyvatel a umožnují prezentaci nejnovějších výrobků českého obranného průmyslu.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace