Nová raketa středního doletu Peregrine zdvojnásobí počet zbraní na amerických stíhačkách

Nová raketa středního doletu Peregrine zdvojnásobí počet zbraní na amerických stíhačkách
Autor fotografie: Raytheon|Popisek: Peregrine na F-22
19 / 09 / 2019, 11:00

Raytheon Company vyvíjí novou raketu středního doletu, nazvanou Peregrine, která má poloviční velikost a náklady oproti stávajícím raketám vzduch-vzduch, a přesto má větší dosah a účinek.

Raketa Peregrine je malá, rychlá a lehká zbraň typu vzduch-vzduch pro použití proti dronům, letadlům s posádkou a řízeným střelám.

Nová raketa Peregrine, vyvinutá k posílení schopností současných stíhacích letounů, je rychlejší a ovladatelnější než původní rakety středního doletu vzduch-vzduch, a zdvojnásobuje počet zbraní na různých stíhacích platformách. Její sofistikovaný miniaturizovaný naváděcí systém dokáže detekovat a sledovat cíle kdykoli během dne a za každého počasí.

"Peregrine umožní americkým a spojeneckým stíhacím letounům nést více raket do bitvy, aby si udržely leteckou dominanci," řekl Dr. Thomas Bussing, viceprezident Raytheon Advanced Missile Systems. "Díky svým pokročilým senzorovým, naváděcím a pohonným systémům v mnohem menším těle je tato nová zbraň významným krokem vpřed ve vývoji raket vzduch-vzduch," uvedl dále Bussing.

Raketa Peregrine nabízí cenově dostupné řešení pro boj proti současným a vznikajícím vzdušným hrozbám a je navržena tak, aby byla schopná fungovat z venkovních podvěsů letadel 4. a 5. generace, plus je možné ji přepravovat na vnitřních závěsnících F-35. Peregrine kombinuje rozsah a autonomii AMRAAM s manévrovatelnými vlastnostmi AIM-9X.

 

Zdroj: Raytheon Company

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.