Nová ruská víceúčelová korveta Gromkij byla spuštěna na vodu

Nová ruská víceúčelová korveta Gromkij byla spuštěna na vodu
Popisek: Autor: Black leon at ru.wikipedia, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12086725
31 / 07 / 2017, 07:45

Gromkij je součástí programu Projekt 20380 (třída Stěreguščij).

Gromkij je víceúčelová korveta vznikající v rámci Projektu 20380. V pátek byla slavnostně spuštěna na vodu. Gromkij byl postaven v amurské loděnici, která pro ruské námořnictvo staví čtyři korvety. Tři z nich mají být předány ruské flotile v roce 2018, 2019 a 2020.

,,Přesně před týdnem jsme převzali korvetu Soveršennyj. Prošla všemi testy a je připravená na bojovou službu. Dnes jsme spustili na vodu novou korvetu Gromkij," prohlásil guvernér Chabarovského kraje Vjačeslav Shport, který se účastnil slavnostní ceremonie.

Víceúčelové korvety vznikající v rámci Projektu 20380 jsou válečná plavidla, jejichž úkolem je především ničení ponorek,  pobřežní hlídkování, ničení ponorek a také obrana konvojů. Výtlak těchto korvet se blíží 2 200 tunám a jejich rychlost činí až 27 uzlů. Dosah mají 3 500 námořních mil. Jejich výzbroj tvoří protilodní střely Ch-35 Uran, protiraketový komplex Redut a protiponorkové zbraně. Plavidla mohou nést i vrtulník.

psali jsme:

První ruská korveta třídy 20380 pro Pacifickou flotilu vyplula na zkoušky

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.