Nová útočná ponorka budoucnosti USS Oregon byla pokřtěna

Nová útočná ponorka budoucnosti USS Oregon byla pokřtěna
09 / 10 / 2019, 14:00

US Navy pokřtila v sobotu další jednotku z třídy Virginia USS Oregon (SSN 793).

V sobotu byla v loděnicích General Dynamics Electric Boat v americkém Grotonu za účasti politiků, námořních špiček a dalších osobností pokřtěna nejnovější jednotka z třídy Virginia USS Oregon.

Na slavnostním pokřtění se účastníci shodli na tom, že třída Virginia, tedy třída amerických útočných ponorek s jaderným pohonem, je pro USA jednou ze stěžejních v moderním ,,námořním zápasu".

USS Oregon, jejíž kýl byl položen v roce 2017, stála podle serveru Defence Blog přibližně 2,7 miliard dolarů a má se připojit k US Navy příští rok. Třída Virginia je charakteristická tichými, odolnými ponorkami, které mají patřit k technologicky nejvyspělejším plavidlům amerického námořnictva. Jsou určené k celé řadě úkolů, od ničení nepřátelských ponorek až po po pobřežní bojové operace.

Celkem má být ve třídě Virginia postaveno 30 jednotek, přičemž stavba první z nich začala již před 20 lety.

 

Zdroj: Defence Blog

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace