Nové ukrajinské bojové vozidlo pěchoty BTR-4MV1 podstoupilo první testy

Nové ukrajinské bojové vozidlo pěchoty BTR-4MV1 podstoupilo první testy
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: BTR-4MV1
23 / 12 / 2017, 11:00

Ukrajina zkouší nové kolové bojové vozidlo pěchoty nové generace BTR-4MV1 8x8.

Kolové bojové vozidlo pěchoty nové generace BTR-4MV1 8x8x v současné době podstupuje sérii testů, přičemž první z nich již má za sebou.

Vozidlo se poprvé představilo na vojenské výstavě Arms and Security 2017 v Kyjevě a je dílem charkovské konstrukční kanceláře Alexandra Morozova, která je součástí státem vlastněného výrobce UkrOboronProm.

psali jsme: TITUS: moderní obrněnec na českém podvozku nejen pro armádu. Odolá projektilům i výbuchům

Konstrukčně vychází BTR-4MV1 z kolového bojového vozidla BTR-4, který byl poprvé představen v roce 2008. BTR-4MV1 má podle výrobce nyní nové brnění a napájecí jednotku. Vozidlo bylo postaveno za pomocí moderní technologie, která odpovídá standardům NATO.

BTR-4MV1 je založeno na modulární platformě, která umožňuje zabudovat do vozidla další přídavné druhy ochrany včetně pancéřových plátů či reaktivního pancíře, aby mohlo vozidlo dosáhnout čtvrtého, respektive pátého stupně ochrany v souladu se standardy NATO. Během testů byl BTR-4MV1 vybaven dálkově řízenou zbraňovou stanicí BM-3 ,,Šturm". Vozidlo však může být vybaveno dalšími zbraňovými stanicemi jako například BAU-23x2, věží Grom zahrnující kanón a raketomet nebo bojovým modulem BM-7 ,,Parus".

psali jsme: Rusko dodalo posledné transportéry BRT-8A APC do Azerbajdžanu a Kazachstanu

Vozidlo, které tvoří tři členové posádky, je poháněno německým turbodieselovým motorem Deutz BF6M1015CP o výkonu 331 kW. Maximální rychlost BTR-4MV1 činí 110 km/h a rychlost plavby potom 10 km/h.

BTR-4MV1 bude určeno jak pro ukrajinskou armádu, tak pro zahraniční trh.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: armyrecognition.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace