VIDEO: Nové ukrajinské transportní letouny zaujaly na airshow v Antalyi. Pozornost budil i společný turecko-ukrajinský projekt An-188

VIDEO: Nové ukrajinské transportní letouny zaujaly na airshow v Antalyi. Pozornost budil i společný turecko-ukrajinský projekt An-188
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: An-70
17 / 05 / 2018, 14:00

Turecká Antalya hostila koncem dubna leteckou show Eurasia, kde se představilo přes 100 nových letadel. Pozornost diváků i odborné veřejnosti se podařilo získat novým ukrajinským transportním letounům.

Pozitivně byly hodnoceny i ukrajinské transportní letouny An-77, An-178 a model společného turecko-ukrajinského vojenského transportního letounu An-188, který je založen na typu An-70. Zmíněné stroje zaujaly jak laickou veřejnost, tak i odbornou veřejnost.

psali jsme: Ukrajina ukázala raketový systém Grom-2

Ukrajinská společnost Antonov představila novou verzi čtyřmotorového transportního letounu na střední vzdálenost An-177, dále letoun An-178 určený primárně na krátkou vzdálenost, a nakonec jako ,,zlatý hřeb" byl představen i nový model letounu An-188.

Ten je nyní mezi hlavními prioritami společnosti Antonov, jak zmínil i jeho prezident Oleksandr Los. ,,Tento společný turecko-ukrajinský projekt je jedním z nejdůlěžitějších našich programů," prohlásil na airshow Eurasia Los.

Nosnost letounu An-188 jmá být 50 tun, je schopno přepravovat přes 300 vojáků, dále vojenská vozidla a vybavení. Antonov plánuje tento letoun osadit západními turbodmychadlovými motory.

psali jsme: Nahradí legendu Su-25 letoun vyvinutý z bombardéru, který se osvědčil v Sýrii?

Transportní letoun An-77, též představený v Antalyi, pak má nahradit zastaralé vojenské transportní stroje An-12 a I-76. An-178, střední víceúčelový transportní letoun, vychází z rodiny An-148 a An-158. Má maximální nosnost 18 tun. Je schopnen pojmout tři lehká užitná vozidla 4x4, jako například americké vysoce mobilní víceúčelové kolové vozidlo Humvee, či dva standardní letecké kontejnery.

Hlavně společný turecko-ukrajinský projekt An-188 pak má podle ukrajinských a tureckých představitelů velký potenciál na zahraničních trzích.

Nepřehlédněte na Security magazínu:  Survival  - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace