Nové vrtulníky Bell 412EPI pro filipínské letecké síly

Nové vrtulníky Bell 412EPI pro filipínské letecké síly
Popisek: Bell 412EPI
08 / 02 / 2018, 17:00

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc. (NYSE: TXT), oznámila uzavření smlouvy s filipínským ministerstvem národní obrany o koupi 16 vrtulníků Bell 412EPI. Ty bude nově využívat filipínské letectvo (PAF). Nové vrtulníky Bell 412EPI budou vybaveny pokročilými funkcemi a nakonfigurovány pro maximální využití. Prodej helikoptér je součástí modernizace armády Filipín.

Jsme poctěni, že Bell 412 bude i nadále létat ve službách PAF, a to ještě mnoho dalších let. Být součástí filipínských ozbrojených sil je výsada a závazek, který ve společnosti Bell Helicopter bereme velmi vážně,“ uvedl Sameer A. Rehman, generální ředitel společnosti Bell Helicopter pro Asii a Pacifik, „naše vrtulníky byly v minulosti nedílnou součástí filipínského letectva a jsme rádi, že tato spolupráce bude pokračovat. Těšíme se na rychlé uvedení nových vrtulníku do provozu, aby mohly okamžitě sloužit všem občanům Filipín.“

Nové vrtulníky budou nasazeny při plnění nejrůznějších úkolů, jako jsou pomoc při přírodních katastrofách, při pátracích a záchranných akcích, ale současně také pro přepravu cestujících a zlepšení dopravní obslužnosti.

První helikoptérou, která byla využívána filipínským letectvem již od roku 1955, byl Bell H-13 Sioux, varianta ikonického typu Bell 47. Filipínské letectvo následně od konce šedesátých let provozovalo modifikace typu Bell UH-1H a od roku 1994 také první dva stroje Bell 412. V roce 2015 dodala společnost Bell Helicopter na Filipíny 8 letounů 412EPI.

Bell 412 je stále atraktivním strojem pro mezinárodní zákazníky včetně sboru Kanadské pobřežní hlídky, který nedávno převzal sedm letounů Bell 412EPI. V asijsko-tichomořské oblasti podepsala v roce 2016 prefektura Aichi v Japonsku smlouvu o koupi vrtulníků Bell 412EPI, speciálně pro záchranné hasičské mise a odstraňování následků přírodních katastrof. V roce 2015 japonské pozemní obranné síly objednaly 150 vrtulníků typu UH-X, které jsou postaveny na platformě Bell 412EPI. Ty budou využívány k obraně ostrovů a pomoci při přírodních katastrofách.

Bell 412EPI je oproti starším typům Bell 412 vybaven plně integrovanou skleněnou pilotní kabinou Bell BasiX Pro, která poskytuje přehledné informace o veškerých navigačních systémech pro lepší informovanost o aktuální situaci a maximální bezpečnost. Systém Bell BasiX Pro je speciálně navržen tak, aby splňoval požadavky dvoumotorových vrtulníků a byl optimalizován pro let podle přístrojů (IFR). Využívána avionika zahrnuje také digitální mapy s vysokým rozlišením, elektronické tabulky nebo transpondér příjmu ADS-B signálu letadel. Bell 412EPI je vybaven také systémem BLR Strake a FastFin, který modifikuje zadní nápravu pro optimalizaci průtoku vzduchu a zlepšení manipulace, bezpečnosti a startu stroje.

O společnosti Bell Helicopter

Bell Helicopter, dceřiná společnost konsorcia Textron Inc., je přední průmyslový výrobce komerčních a vojenských, pilotovaných i bezpilotních leteckých strojů a průkopník v oblasti otočných rotorových motorů. Celosvětově známá společnost pro svůj prvotřídní zákaznický servis, vývoj novinek, inovativních řešení a špičkovou kvalitu svých výrobků. Stroje z Bell Helicopter slouží zákazníkům ve vice než 120 zemích světa.

O konsorciu Textron Inc.

Textron Inc. je mezinárodní společnost, která využívá svou globální síť leteckého, vojenského, průmyslového a finančního obchodu, k tomu, aby svým zákazníkům poskytla inovativní řešení a prvotřídní servis. Společnost Textron je známá po celém světě svými silnými značkami – např. Bell Helicopter, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Greenlee a Textron Systems. Pro více informací navštivte www.textron.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.