Nový ruský bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí testy v Sýrii

Nový ruský bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí testy v Sýrii
Autor: Screenshot YouTube|Popisek: Mi-28UB
08 / 08 / 2017, 09:00

Do Sýrie se chystá na testy nový bojový vrtulník Mi-28UB

Ruský nejnovější bojový vrtulník Mi-28UB podstoupí sérii testů v Sýrii, uvedl to ředitel ruského státního holdingu Russian Helicopters Andrei Boginsky. Největší předností nového bojového vtulníku je duální řízení.

psali jsme: Sikorski a Boeing představily koncept nového útočného vrtulníku FLV

,,V současné době má vrtulník Mi-28N místo pro dva členy posádky - pilota a operátora. Úkolem nového projektu (Mi-28UB) je změnit vrtulník v bojový a zároveň výcvikový stroj s kompletním řídícím setem pro obě místa. Rádi bychom, aby tyto vrtulníky podstoupily testy v Sýrii", prohlásil Boginsky.

 

Již dříve řekl hlavní designer společnosti Russian Helicopters Nikolai Pavlenko, že osm nových strojů Mi-28UB bude již tento rok poskytnuto ruskému letectvu. Podle Pavlenkových slov budou první bojové vrtulníky Mi-28UB doručeny do bojového výcvikového centra ve městě Toržok.

 psali jsme: Video: Největší vrtulník na světě nese největší vrtulník na světě

Mi-28UB je v praxi kombinace bojového a výcvikového útočného vrtulníku Mi-28N Night Hunter. S jeho vývojem se začalo v roce 2010. Duální řízení je jedna z jeho klíčových vlastností. Mi-28UB je primárně určen k boji proti tankům a obrněným vozidlům.

 

Zdroj: tass.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace