Představuje se nový čínský bezosádkový stealth letoun CH-7

Představuje se nový čínský bezosádkový stealth letoun CH-7
Autor fotografie: screenshot Youtube|Popisek: CH-7
07 / 11 / 2018, 11:30

Společnost China Aerospace Science and Technology Corporation (CASC) představila na letecké show ve městě Zhuhai prototyp bezosádkového stealth letounu nové generace CH-7.

CASC odhalil podzvukový bezosádkový letoun nové generace při příležitosti letecké show China 2018, která se koná v těchto dnech ve městě Zhuhai. CH-7, jak je stroj pojmenován, je stealth letounem, který může plnit jak průzkumné, tak i bojové úkoly.

psali jsme: VIDEO: Nový čínský dron Yaoying-2 úspěšně absolvoval první let

Podle některých expertů je CH-7 podobný i designově bezosádkovému letounu Northrop Grumman X-47B, který absolvoval svůj první let v roce 2011.

                                   

Z informací, které jsou zatím k dispozici, víme, že čínské UAV má rozpětí křídel 20 metrů, vydrží ve vzduchu 15 hodin a bude létat ve vysokých výškách. Jeho přednostmi jsou zejména rychlost, odolnost, schopnost stealth a obtížná detekce nepřítelem. CH-7 je schopen vykonávat kromě zmíněné průzkumné činnosti také operace týkající se vzdušné obrany, operační podpory nebo detekce nepřátel.

Na druhé straně jsou pak bojové úkoly, kdy CH-7 může sám spustit útok nebo navádět jiné zbraně k zasažení cílů vysoké hodnoty.

První let má pak CH-7 absolvovat příští rok.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.