VIDEO: Nový čínský dron Yaoying-2 úspěšně absolvoval první let

VIDEO: Nový čínský dron Yaoying-2 úspěšně absolvoval první let
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: Yaoying-2
09 / 07 / 2018, 18:00

Yaoying-2 je nový průzkumný a bojový dron, který vznikl v Číně.

Čínou vyvinutý nový průzkumný a útočný dron Yaoying-2 prošel prvním zátěžovým testem, když absolvoval úspěšný let. Informovala o tom společnost Aviation Industry Corporation of China. 

psali jsme: VIDEO: Nejtěžší čínský nákladní dron AT200 absolvoval svůj první let

Yaoying-2, který bude určen pro zahraniční trhy, operuje ve středních výškách (zhruba 7 500 metrů), může být využit jako průzkumná či útočná vzdušná platforma v rozličných misích. Nebojová verze dronu Yaoying byla představená již v roce 2016.

Čínský dron s plně automatickou kontrolou a integrovanou navigací, je 6 metrů dlouhý a může letět rychlostí až 230 km/h. Ve vzduchu může zůstat až 16 hodin.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte víc

 

Zdroj: airrecognition.com

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.