Nový Lynx představen na Eurosatory 2018

Nový Lynx představen na Eurosatory 2018
12 / 06 / 2018, 22:30

Na veletrhu Eurosatory 2018 představila společnost Rheinmetall své pěchotní bojové vozidlo (BVP) Lynx KF41. Jde o vozidlo nové generace připravené pro aktuální i budoucí konflikty v současných nestabilních regionech.

Nové  BVP Lynx KF41 je vybaveno nejnovější pohonnou soustavou s motorem Liebherr o výkonu 850 kW (1140 k) a osvědčenou převodovkou společnosti Renk. Flexibilní systém zavěšení byl vyvinut společností Supashock stejnojmenné australské společnosti. To znamená, že bojové vozidlo je adaptabilní pro různá využití k bojové nebo záchranářské činnosti. 

psali jsme: Eurosatory den druhý: Premiéra nového Lynxu v české kamufláži, CSG lídrem české reprezentace a krásné ženy včetně královny. České oficiální špičky chyběly

Lynx KF41 má při tvaru výhodném z hlediska balistické odolnosti vnější rozměry 7,7x3,6x3,3m a v předváděné verzi hmotnost přibližně 44 tun. Už v základní konfiguraci poskytuje Lynx špičkovou mobilitu, vysoký poměr výkonu k hmotnosti 26 hp/t. Záložní užitečné zatížení pro budoucí růst je do 6 t. Konstrukci vozidla doplňuje věž Lance 2.0 s automatickým kanonem ráže 35mm.

Ben Hudson, globální ředitel společnosti Rheinmetall's Vehicle Systems Division, uvedl: ,,S týmem Lynx KF41 vyvinul tým Rheinmetall skutečně bojové vozidlo nové generace. Rozsah schopností, které BVP Lynx poskytuje vojákům bezprecedentní užitek v celém spektru konfliktu. Modulární, přizpůsobivé systémy umožňují vozidlu další vývoj v průběhu životního cyklu. Tím poskytují velitelům na bojišti velkou taktickou flexibilitu v boji ".

psali jsme: Nové verze vozidla ASCOD 2 se představily na Eurosatory

Zajímavostí tohoto vozidla je jeho konfigurovatelnost. Lze provést poměrně snadnou změnu nasazení vozidla k použití, a to do 8 hodin. Jedno vozidlo lze tak použít stejně dobře jako BVP nebo ambulanci.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Tagy článku