Nový ruský úderný dron S-70 Ochotnik-B absolvoval první let

Nový ruský úderný dron S-70 Ochotnik-B absolvoval první let
05 / 08 / 2019, 17:30

Ruský úderný dron S-70 Ochotnik-B podle agentury TASS vydržel ve vzduchu přes 20 minut.

Vývoj ruského dronu Ochotnik se dostal do další fáze. Agentura TASS informovala, že letoun absolvoval první let v sobotu na vojenském testovacím letišti. Ochotnik vydržel ve vzduchu přes 20 minut, pohyboval se ve výšce 600 metrů a posléze bezpečně přistál.

Ochotnik je nový ruský dron, který má představovat spojení nejpokročilejších technologií včetně prvků stealth. Je vyroben z kompozitního materiálu, aby se stal pro radary nedetekovatelným, a jeho tvar je podobný americkému bezpilotnímu letounu RQ-170 od společnosti Lockheed Martin. Stroj váží 20 tun, maximální dolet bude činit asi 6 000 km při rychlosti do 1 000 km/h.

Poprvé byl spatřen Ochotnik v lednu tohoto roku ve městě Novosibirsk v zařízeních společnosti Novosibirsk Aircraft Production Association (NAPO), kde absolvoval pozemní test.

 

Zdroj: TASS

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace