Nový Stryker jako zabiják Migů, Suchojů a Kamovů

Nový Stryker jako zabiják Migů, Suchojů a Kamovů
Autor fotografie: General Dynamics Land Systems|Popisek: Stryker
01 / 09 / 2017, 13:00

Nový člen rodiny rodiny Stryker je zabiják letadel. Firmy Boeing a General Dynamics vytvořily Stryker Maneuver SHORAD (Short Range Air-Defense) - jednoduchá, ale efektivní varianta bude ,,likvidátorem" pro nepřátelské letadla.

Konfigurace Strykeru, která byla ukázána na výstavě v Huntsville v Alabamě, byla vyzbrojeno dvojicí  střel AIM-9X Sidewinder a čtyřmi raketami Hellfire.  Na zabijácký Stryker je možné namontovat i střely FIM-92 Stinger, dělo Mk 44 30mm Bushmaster II, rakety Hydra 70mm, kulomety nebo v budoucnu lasery.

psali jsme: Samohybný minomet na podvozku Pandur II 8x8 CZ - moderní a ekonomický prostředek palebné podpory pozemních sil

Stryker

Podvozek Strykeru byl upraven tak, aby využil věžičku z systému protiraketové obrany Avenger, založeném na vozidle HMMWV. Avenger má osm střel FIM-92 Stingers, kulomet M3P ráže .50 kalibrů a byl navržen tak, aby nahradil  systémy Chapparal a M163 / M167 Vulcan Air Defense System.

psali jsme: Strykery budou vybaveny děly ráže 30 mm

 

Zdroj: DefenseNews

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.