Obří skandál v Royal Navy: Měli sledovat ruskou ponorku, místo toho šňupali britští námořníci kokain

Obří skandál v Royal Navy: Měli sledovat ruskou ponorku, místo toho šňupali britští námořníci kokain
Autor fotografie: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:HMS_Talent_(S92)_in_the_Med_in_October_2013.JPG|Popisek: HMS Talent
15 / 04 / 2019, 17:00

Je to možná skandál, které britské námořnictvo dlouho nepamatuje. Sedm námořníků, kteří si odbývali službu na jaderné ponorce HMS Talent, mělo požít ve službě kokain.

Server dailymail.com informoval, že sedm námořníků už nejsou členy posádky jaderné ponorky HMS Talent. Námořníci měli totiž závažným způsobem porušit disciplinu a ve službě požívat kokain.

,,Kokainová party" se měla konat na námořní základně v Devonportu, když plavidlo zakotvilo v doku. Následující den, kdy se měla posádka plavidla účastnit důležité mise zahrnující sledování ruské ponorky v Severním moři a v oblasti Polárního kruhu, sedmice námořníků neprošla povinnými drogovými testy.

Server dailymail.co.uk informoval, že sedm námořníků bude předáno vojenské policii. Nicméně Royal Navy zatím odmítla uvést hodnosti námořníků, kteří neprošli drogovými testy. Zdroj z britského námořnictva, který Daily Mail cituje, prohlásil, že incident je velká nepříjemnost pro vedoucí představitele Royal Navy, protože trvá roky, než se námořníci vycvičí na zvlášť náročné či citlivé úkoly, které mají plnit.

Mluvčí Royal Navy ke skandálu řekl, že ministerstvo obrany má nulovou toleranci k jakýmkoliv drogám a nebude v žádné formě a nikdy tolerovat konzumaci drog. Pokud bude personál či námořník přistižen při jejich požití, bude ze služby propuštěn, konstatoval mluvčí Royal Navy.

 

Zdroj: dailymail.co.uk

Tagy článku