Obrněné vozidlo Rheinmetall MAN Survivor R na mezinárodním bezpečnostním veletrhu GPEC 2020 ve Frankfurtu nad Mohanem

Obrněné vozidlo Rheinmetall MAN Survivor R na mezinárodním bezpečnostním veletrhu GPEC 2020 ve Frankfurtu nad Mohanem
Popisek: Survivor R
21 / 02 / 2020, 10:00

Pro muže a ženy, kteří chrání naši svobodu a bezpečnost, je určeno jen to nejlepší vybavení. Ve dnech 18. až 20. února 2020 se Rheinmetall představil na konferenci a mezinárodním veletrhu se zaměřením na bezpečnostní a obranný průmysl GPEC ve Frankfurtu, kde vystavil obrněné vozidlo Survivor R pro zvláštní nasazení.

Survivor R je symbolem závazku společnosti Rheinmetall k dvojím imperativům bezpečnosti a mobility. Je vhodný pro speciální policejní operace. Vybrané spolkové země Německa - Berlín, Severní Porýní-Vestfálsko a Sasko - se již rozhodly vozidly Survivor R vybavit své jednotky zvláštního nasazení. Mezitím se vozidlo několikrát osvědčilo v akci. Survivor R má všechny předpoklady, aby se stal standardním vozidlem pro zvláštní operace policejních sborů, a to jak na úrovni jednotlivých spolkových zemí, tak i na úrovni federální.

Survivor R s ocelovou pancéřovanou kabinou byl vyvinut ve spolupráci s výrobcem speciálních vozidel Achleitner a je postavený na vysoce výkonném podvozku 4x4 pro nákladní vozidla MAN. Vozidlo kombinující osvědčené technologie z masové automobilové výroby s nejnovějšími koncepty ochrany posádky a bojových sil vyvinutými společností Rheinmetall dosahuje maximální rychlosti až 100 km/h.

Systémové využívání snadno dostupných civilních dílů a sériově vyráběných vojenských součástek z vozidla činí cenově dostupnou volbu také díky tomu, že se jeho uživatelé mohou spolehnout v oblasti údržby a oprav na globální servisní síť společnosti Rheinmetall MAN. Survivor R tak představuje nákladově efektivní, snadno udržovatelnou platformu s nízkými náklady na životní cyklus a vysokou úrovní provozní připravenosti.

Samonosnou pancéřovanou kabinu lze individualizovaně doplňovat podle charakteru nebezpečí o další ochranné prvky, přičemž ventilační systém pro filtraci jaderných, biologických a chemických látek je již standardní výbavou každého vozu. Dobře osvětlený a ergonomicky navržený interiér má dostatek místa pro 11 osob s plnou výbavou společně s C4I a komunikačním vybavením. Přídavné topení nezávislé na motoru a výkonný klimatizační systém zajišťují posádce optimální pracovní prostředí během celého roku.

Všestranné vozidlo také může být vybaveno dálkově ovládanými zbraňovými stanicemi. Konfigurace se zbraňovou stanicí Rheinmetall Fieldranger je vhodná například pro ochranu letišť či zásahy proti teroristům využívajícím vojenskou taktiku a vybavení.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace