Obrovská "superletadlová" loď USS Gerald Ford připravena k akci

Obrovská &quote;superletadlová&quote; loď USS Gerald Ford připravena k akci
Autor fotografie: US Navy|Popisek: USS Gerald Ford
11 / 06 / 2017, 09:15

Poslední a největší loď námořnictva Spojených států - superletadlová loď třídy Gerald Ford je aktuálně v centru pozornosti. První z 13 plánovaných lodí je zatím největší lodí, která byla kdy postavena pro námořní službu.

Existovaly pochybnosti o stavbě takovéto gigantické lodi, ale nyní bylo oznámeno, že USS Gerald Ford úspěšně dokončila zkoušky a je připravena připojit se k americkému námořnictvu.

The final keel section of the future USS Gerald R. Ford (CVN 78)  is lowered into place.

Zkoušky na moři předčily očekávání a USS Gerald Ford bude uveden do provozu letos v létě. Má prostor pro více letadel než kterákoli jiná letadlová loď na světě a její inovativní elektromagnetický katapult (EMALS) zajišťuje, že letadla jsou odbavována rychleji a šetrněji než dříve.

USS Gerald Ford má více prostoru na letové palubě, která je schopná obsloužit o nejméně 25% letů denně více, než stávající třída jaderných letadlových lodí Nimitz. Byl snížen počet výtahů ze 4 na 3, superstruktura byla zmenšena a posunuta dozadu.

Launch of Gerald R. Ford (CVN 78)

Gigantická letadlová loď bude mít nové reaktory A1B od firmy Bechtel. Tady je velká změna v tom, že zařízení dodává 300 procent produkce elektřiny, co reaktory na palubě lodí třídy Nimitz. Tyto reaktory navíc vyžadují méně lidí na údržbu a mají asi polovinu trubek, armatur, kondenzátorů a čerpadel. To o hodně snižuje požadavky na údržbu a umožní nasazení nových a energetický náročných zbraní na obranu lodi v budoucnu, jako například laserová děla atd.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.