Oceloví giganti - česká modernizace sovětského tanku - T-72M4 CZ

Oceloví giganti - česká modernizace sovětského tanku - T-72M4 CZ
Autor: Autor: Maulincio – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=35194959|Popisek: T-72M4 CZ
10 / 08 / 2019, 14:00

Již 38. díl video seriálu Oceloví giganti přináší pohled na českou modifikaci nesmrtelného hlavního bojového tanku T-72. Sovětskou konstrukci z roku 1971 je možné potkat prakticky v každém ozbrojeném konfliktu, který se od počátku sériové výroby tohoto stroje rozpoutal.

25 000 vyrobených kusů tohoto stroje a jeho výroba v Uralvagonzavodu stále pokračuje... Naše armáda využívá modifikaci tohoto tanku z Vojenského opravárenského podniku 025 Nový Jičín. Jaký je tento stroj a opravdu byl schopen konkurovat ruskému vývoznímu tanku T-90S?

Více se dozvíte ve videu G_J_Rasputina. 

V závěru roku 2017 podepsali zástupci státního podniku VOP CZ a Ministerstva obrany České republiky rámcovou dohodu na opravy a udržování provozuschopnosti tanků T-72M4 CZ. Účelem této dohody je obnova užitných vlastností tankové techniky Armády České republiky a zabezpečení její plné bojeschopnosti.

Dohoda o spolupráci a realizace oprav tanků potrvají do konce roku 2021. Celkový finanční objem činí 450 miliónů korun.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace