Ohlédnutí za prvním výstavním dnem veletrhu Eurosatory

Ohlédnutí za prvním výstavním dnem veletrhu Eurosatory
12 / 06 / 2018, 09:00

Za první den si nestihnete veletrh řádně projít ani prohlédnout. Proto můžeme zatím uvést jen to, co nás na první pohled zaujalo.

V první řadě můžeme uvést bojové robotické vozidlo ARX90 představené společností NEXTER. Dále nás zaujalo osmikolové víceúčelové robotické vozidlo společnosti RHEINMETALL. Slouží především k přepravě materiálu a může transportovat zcela nezávisle raněné z bojiště.

psali jsme: VIDEO: Rheinmetall představil nový systém manipulace s kontejnery

K zajímavostem toho veletrhu patří z hlediska výzbroje francouzské armády protitankový komplet MMP ( Missile Moyenne Portée). Celkem bylo objednáno 400 kompletů a 2500 řízených střel. Komplet bude odeslán na testování do Mali. 

Z české expozice můžeme uvést jako zajímavou novinku kolové obrněné vozidlo Patriot 4x4 a k němu quadrocopter Roc drone, který je atypický tím, že je spojen ze základnou kabelem. Z českého hlediska byla zajímavá například prezentace americké armády, kde je možné si detailně prohlédnout samohybnou kanónovou houfnici M109 ve verzi PALADIN, protože se nám blíží nové výběrové řízení na dělostřelecké systémy pro AČR. 

psali jsme: Společnosti holdingu CZECHOSLOVAK GROUP a TATRA TRUCKS zvou na veletrh Eurosatory 2018

Zajímavý stánek má chorvatská společnost MINEWOLF, která vyrábí širší spektrum robotických odminovacích vozidel. 

K největším vystavovatelům patří na letošní Eurosatory Turecko. Návštěvníci mohou vidět pěchotní zbraně, raketové systémy a různá obrněná vozidla. Mezi novinky patří kolové obrněné vozidlo VURAN od společnosti BMC. 

Opravdovou novinkou v expozici KMW (Krauss Maffei Wegmann) patří obojživelné obrněné vozidlo APVT, které je po dlouhé době reprezentantem této kategorie z hlediska evropského průmyslu. 

Jednou z opravdových novinek je rovněž francouzské kolové obrněné vozidlo JAGUAR, které tvoří jeden z pilířů nového taktického systému francouzských pozemních sil v oblasti průzkumu.

Mezi novou obrněnou technikou se objevila rarita z tankového muzea v Saumuru. Jedná se o tak tank RENAULT 17FT. První moderní tank. Tento tank uvidíme na podzim tohoto roku v Praze, protože první československá tanková jednotka v historii byla vyzbrojena právě těmito tanky.

 
 

FOTOGALERIE

Eurosatory1

Eurosatory2

Eurosatory3

Eurosatory4

Eurosatory5

Eurosatory6

Eurosatory7

Eurosatory8

Eurosatory9

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace