Ohlédnutí za Dny NATO 2021 - úspěchy českého obranného průmyslu v podání společností skupiny CSG

Ohlédnutí za Dny NATO 2021 - úspěchy českého obranného průmyslu v podání společností skupiny CSG
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: TITUS 6x6 MKPP na Dnech NATO
05 / 10 / 2021, 18:00

"Technika vyráběná v holdingu CSG se účastní na Dnech NATO i dynamických ukázek. A to v podání našich klíčových a vážených zákazníků, jako je Hasičský záchranný sbor a jako je Armáda České republiky. V průběhu dynamických ukázek uvidíte nepochybně mnoho Tatrovek, případně i vozidla Pandur a další techniku, která slouží českým bezpečnostním silám," uvedl pro Security Magazín mluvčí skupiny CSG Andrej Čírtek. Zajímal nás také nedávný úspěch společnosti TATRA TRUCKS v Belgii i to, na co se mohou těšit návštěvníci brněnského IDETu.

video: youtube

Během NATO Days 2021 představily společnosti skupiny CSG v roli speciálního partnera jubilejního ročníku řadu produktů, kromě dalších především vozidlo TITUS 6x6 ve variantě MKPP (místo  koordinace palebné podpory), vozidla Tatra Force nebo Tatra Tactic, speciální hasičkou techniku včetně vozidla s pancéřovanou kabinou CZS 40 určeného pro likvidaci požárů a nehod v místech s rizikem výbuchu munice, tlakových lahví, nebo pro zásahy v chemických či petrochemických provozech.

video: youtube

Kromě zmíněného úspěchu v Belgii, kam ve spolupráci se společnosti DAF dodá Tatra na osm set vozidel, se podařilo uzavřít smlouvu také s německou armádou, které bude dodáno sedmdesát vozidel pro vojenské hasiče, "to je znamením, že automobilka Tatra se stává renomovaným dodavatelem nejen pro celosvětové trhy, ale i pro armády na území NATO a EU," říká v rozhovoru Andrej Čírtek.

Během Dnů NATO byla také úspěšně dokončena jednání mezi společnostmi RETIA a.s. a izraelským výrobcem systému SPYDER, společností RAFAEL. "Je vizitkou českého průmyslu, že i u tak náročného systému, jako je protivzdušná obrana, může být výrazný průmyslový podíl, a že český průmysl dokáže zajistit životní cyklus systému," dodal mluvčí CSG.

video: youtube

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace