Ohlédnutí za mezinárodním obranným veletrhem Eurosatory

Ohlédnutí za mezinárodním obranným veletrhem Eurosatory
25 / 12 / 2018, 12:00

Jeden z nejvýznamnějších mezinárodních veletrhů obranné a bezpečnostní techniky Eurosatory se konal v Paříži ve dnech 11. 6 - 15. 6. 2018 a Security magazín nemohl na této akci chybět. Přinesl vám z ní rozšířené zpravodajství včetně rozhovorů, videí a fotografií.

A jaké bylo vlastně letošní Eurosatory? Hostilo více než 1750 vystavovatelů z 63 zemí, akci navštívilo zhruba 60 000 návštěvníků. A na veletrhu se bylo rozhodně na co dívat. Představily se dvě nové verze pásového obrněného vozidla ASCOD 2 od společnosti GDELS. Svou premiéru si odbylo i vozidlo Lynx, které se představilo v české kamufláži, a jež stejně jako ASCOD soutěží v armádním megatendru na nová BVP.

ascod

K zajímavostem toho veletrhu patří z hlediska výzbroje francouzské armády protitankový komplet MMP ( Missile Moyenne Portée). Celkem bylo objednáno 400 kompletů a 2500 řízených střel. 

                                  

Z české expozice můžeme uvést jako zajímavou novinku kolové obrněné vozidlo Patriot 4x4 a k němu quadrocopter Roc drone, který je atypický tím, že je spojen ze základnou kabelem. Z českého hlediska byla zajímavá například prezentace americké armády, kde je možné si detailně prohlédnout samohybnou kanónovou houfnici M109 ve verzi PALADIN.

eurosatory

K největším vystavovatelům patřilo na letošní Eurosatory Turecko. Návštěvníci mohly vidět pěchotní zbraně, raketové systémy a různá obrněná vozidla. Mezi novinky patřilo kolové obrněné vozidlo VURAN od společnosti BMC.

psali jsme: Ohlédnutí za prvním výstavním dnem veletrhu Eurosatory

Opravdovou novinkou v expozici KMW (Krauss Maffei Wegmann) bylo obojživelné obrněné vozidlo APVT a novinku rovněž představovalo rovněž francouzské kolové obrněné vozidlo JAGUAR, které tvoří jeden z pilířů nového taktického systému francouzských pozemních sil v oblasti průzkumu.

Lynx

Z českých firem na Eurosatory nechyběly Tatra Trucks a Excalibur Army, ze slovenských pak ZVS či MSM Group. V expozici Excalibur Army návštěvníky zaujal unikátní raketomet BM-21 MT 4x4 a rovněž obrněné vozidlo Patriot 4x4 Tactical APC. Světovou premiéru zažil i UAV ROC, což je autonomní dálkově řízený dron, který mohou využít bezpečnostní a armádní složky i záchranáři.

psali jsme: Mezinárodní veletrh obranné a bezpečnostní techniky Eurosatory proběhne v Paříži ve dnech 11. 6 - 15. 6. Security magazín přinese exkluzivní materiál

Za zmínku stojí fakt, že letošní ročník prestižního zbrojního veletrhu byl ve znamení ještě větší internacionalizace a profesionalizace. Eurosatory 2018 se především nesl ve znamení inovací, které byly charakteristické pro letošní ročník.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace