40 dalších válečných plavidel pro ruské námořnictvo do konce tohoto roku

40 dalších válečných plavidel pro ruské námořnictvo do konce tohoto roku
Autor fotografie: Mike1979 Russia, CC BY-SA 3.0|Popisek: Korveta Stěreguščij z Projektu 20380
15 / 07 / 2020, 13:00

Agentura TASS informovala, že ruské námořnictvo posílí ještě do konce roku 2020 přibližně 40 dalších válečných plavidel různých tříd.

Informaci potvrdil v pondělí v rozhovoru pro list Krasnaja Zvezda vrchní velitel ruského vojenského námořnictva Nikolaj Jevmenov. ,,Ruské námořnictvo dostane v roce 2020 okolo 40 válečných plavidel různých tříd, řekl v rozhovoru Jevmenov. Má se tak jednat o další efektivní implementaci programu stavby ruského vojenského námořnictva.

Jevmenov mimo jiné už v rozhovoru jmenoval posily námořnictva v podobě víceúčelové korvety Retivyj z Projektu 20380 (třída Stěreguščij) nebo fregaty Admiral Golovko z Projektu 22350 (třída Admiral Gorškov). Obě byly spuštěny na vodu v tomto roce a na další lodě z jiných tříd se může námořnictvo těšit ještě tento rok.

Fregaty z Projektu 22350 mají představovat nejmodernější ruská plavidla ve své třídě. Figuruje v ní celkem 6 fregat, jejichž výtlak činí 4 500 t, mohou dosáhnout rychlosti 30 uzlů a jsou vyzbrojeny střelami Oniks a Kalibr.

Projekt 20380 představuje kategorii víceúčelových korvet, které mají za úkol pobřežní hlídkování, ničení ponorek a obranu konvojů. Plný výtlak těchto plavidel činí 2 200 t, rychlost 27 uzlů. Raketovou výzbroj kromě 100 mm kanonu umístěného ve věži na přídi tvoří dva čtyřnásobné odpalovací kontejnery 3S-24 pro protilodní střely Ch-35 Uran s dosahem 120 km.

 

Zdroj: TASS, Wikipedia

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace