Oliver Mittelsdorf: Hlavní je pro nás tendr na BVP, spolupracovat bychom chtěli i s Hradní stráží

Oliver Mittelsdorf: Hlavní je pro nás tendr na BVP, spolupracovat bychom chtěli i s Hradní stráží
Popisek: Oliver Mittelsdorf
13 / 12 / 2018, 14:30

V pátek 7. 12. 2018 se na Pražském hradě konal slavnostní nástup Hradní stráže, která si připomíná v těchto dnech 100 let od svého vzniku. Přítomen byl i šéf české pobočky zbrojovky Rheinmetall Oliver Mittelsdorf, který zde obdržel vyznamenání z rukou velitele Hradní stráže Jiřího Kývaly.

Minulý týden proběhla na Pražském hradě slavnostní akce spojená se stým výročím založení Hradní stráže. Slavnostní nástup Hradní stráže proběhl za za přítomnosti válečných veteránů, České obce sokolské, mons. Dominika Duky, prezidenta Miloše Zemana a dalších významných činitelů veřejných či vojenských činitelů.

                               

Řada významných představitelů na Pražském hradě převzala medaile z rukou velitele Hradní stráže Jiřího Kývaly. To je případ i šéfa české pobočky německé zbrojovky Rheinmetall Olivera Mittelsdorfa. My jsme mu položil při této příležitosti několik otázek.

Pane Mittelsdorfe, proč považujete za důležité být součástí výročí vzniku Hradní stráže?

Je to důležitá událost pro Hradní stráž i pro zemi jako takovou, která slaví 100 let historie založení Československé republiky. Je pro mě ctí zde být, a rád prokážu úctu lidem zde, Hradní stráži, a našim partnerům. A také chci ukázat, že chceme být tohoto součástí.

Jaké jsou Vaše plány na příští rok?

Samozřejmě se účastníme tendru na náhradu flotily BVP zde v České republice, což je naší hlavní snahou. Ale máme zde také některé další aktivity, potenciálně také s Hradní stráží.

Jaké jsou tyto aktivity?

Dobrá otázka. Během poslední akcí tady jsme vedli rozhovory, a v Rheinmetallu nejsme dobří jen na velká vozidla, umíme také malá vozidla, a nové technologie, a máme malé UGV, bezosádkové pozemní vozidlo, které by mohlo možná vyhovět požadavkům Hradní stráže, a rádi bychom toto prodiskutovali do větší hloubky. A pokud bychom je mohli dodat, bude to pro nás rovněž velkou radostí.

Co byste popřál českým partnerům do příštího roku?

Především bych přál nám všem odrazový a přitom klidný vánoční čas, abychom se připravili na to, co přinese příští rok. A do nové roku bych nám všem přál možnost oslavit úspěch při obměně české flotily BVP.

Právě jste dostal ocenění od velitele Hradní stráže. Co to pro Vás znamená?

Jsem zcela ohromen, protože jsem to naprosto nečekal. Je to pro mě velká čest, protože jsem bývalým vojákem. Nejsem sběratelem medailí, ale kdykoli dostanu takové ocenění, cítím to jako velkou poctu, je to velmi speciální pocta, dostane zvláštní místo v mé kanceláři, a buduto také nosit na své uniformě. Takže: jsem velmi hrdý.

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace