Operace pod falešnou vlajkou – chystá Rusko provokaci?

Operace pod falešnou vlajkou – chystá Rusko provokaci?
Autor: Wikimedia Commons, volné dílo|Popisek: Ilustrační obrázek
17 / 02 / 2022, 14:00

Vysoký ukrajinský vládní zdroj uvedl, že ostřelování z povstaleckého území na východě země není „typické“ a „vypadá jako provokace“, píše agentura Reuters.

Dnes dopoledne Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě, která už roky monitoruje konflikt na Donbasu, ohlásila „vícenásobné ostřelování“ na východní Ukrajině.

Ukrajinští představitelé zveřejnili snímky školky, která byla podle nich poškozena ostřelováním, zatímco Kreml obvinil Ukrajinu, že střílela jako první.

Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg řekl, že aliance je znepokojena tím, že se Rusko „snaží připravit záminku pro ozbrojený útok proti Ukrajině“. Wall Street Journal se ho zeptal na komentáře Kremlu, které obviňují Kyjev z ostřelování Donbasu.

Stoltenberg řekl: „Jsme znepokojeni tím, že se Rusko snaží připravit záminku pro ozbrojený útok proti Ukrajině. Stále není jasno, není jistota ohledně ruských záměrů.

Rusko podle něj shromáždilo největší sílu, jakou jsme u nich za poslední desetiletí viděli.

Začátkem tohoto týdne Stoltenberg oznámil, že NATO zvažuje rozmístění nových bojových skupin ve východní a střední Evropě, čímž se rozšíří síly již rozmístěné v pobaltských státech a Polsku.

Zdroj: The Guardian, Wall Street Journal, Twitter

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace