Pákistán vysílá teroristy do Ázerbájdžánu na znamení loajality k Turecku a k boji proti Arménům

Pákistán vysílá teroristy do Ázerbájdžánu na znamení loajality k Turecku a k boji proti Arménům
Autor fotografie: Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0|Popisek: Ilustrační fotografie
01 / 10 / 2020, 11:00

Pákistán mobilizuje své teroristické zdroje v regionu, aby pomohl Ázerbájdžánu na výzvu Turecka, píše portál Newscomworld. Pákistánští teroristé jsou v regionu široce zastoupeni.

Zatímco pákistánská armáda leží na hranici s Indií a Afghánistánem, Pákistán vyslal teroristy do Ázerbájdžánu na znamení své loajality vůči Erdoganovu Turecku. Pákistánská zpravodajská služba ISI podle zdrojů koordinuje své teroristické zdroje.

Podle zdrojů v Sýrii poslala i turecká vláda do Ázerbájdžánu více než 300 teroristů ze syrských skupin podporovaných Tureckem. Samotní ozbrojenci uvedli, že byli odvezeni do Ázerbájdžánu, aby hlídali státní hranici za plat od 1 500 do 2 000 dolarů, píše portál.

Ostatně podporu Turecka, tehdy Osmanské říše měl Ázerbájdžán i během arménsko-ázerbájdžánské války v letech 1918-1920 a přestože výsledkem bylo pohlcení obou států SSSR, pocity křivdy a ublíženosti přetrvávají už 100 let.

Podobné informace jako ruský portál přináší i české novinářky Lenka Klicperová a Markéta Kutilová, které se do Horního Karabachu vydaly. Na FB Lenky Klicperové se objevil včera tento text

Vstupujeme do Náhorního Karabachu. V protisměru už houkají sanitky stahující raněné z fronty. Podle všeho je ale fronta už dávno celý Karabach neboli arménsky Arcach. Obáváme se s Markétou Kutilovou velmi podobného scénáře jako předtím s Kurdy v Afrinu, nebo v Rožavě. Ázerbájdžánský prezident Aliev už dal najevo, ze dialog ohledně Karabachu je zbytečný. A za Alievem stoji hlavní spojenec - Erdoganovo Turecko. V Baku přistávají letadla z Libye a boje tak syti další syrští islamisté placení Tureckem. A turecké drony. Dnes jsme museli použít druhou cestu do Karabachu, na té druhé došlo k útoku na autobus, zatím není jasné, zda vojenský či civilní. Blížíme se do hlavního města Stepankertu, na který ázerbájdžánské síly zaútočily hned od začátku operace. Arméni mobilizují, ale zatím nemají podporu žádného ze světových či regionálních hráčů. Rusko je zatím zdrženlivé.

 

Zdroj: Dialogorg.ru a FB Lenky Klicoperové

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace