Pákistánské letecké síly obdržely od Ruska čtyři bitevní vrtulníky Mi-35

Pákistánské letecké síly obdržely od Ruska čtyři bitevní vrtulníky Mi-35
Autor: flickr.com (CC BY-SA 2.0) |Popisek: Mi-35
19 / 04 / 2018, 09:00

Rusko dodalo Pákistánu čtyři čtyři bitevní vrtulníky Mi-35. Stroje M-35 jsou exportní verzí vrtulníků Mi-24.

Pákistánské letecké síly obdržely od Ruska čtyři vrtulníky Mi-35. Stroje si Pákistán objednal v roce 2015 od společnosti Russian Helicopters a nyní probíhá jejich dodávka.

psali jsme: Zábery priamo z kabíny bojového vrtuľníka Mil Mi-24

Podle serveru defence-blog.com koupil Pákistán od Ruska čtyři vrtulníky Mi-35 za 153 milionů dolarů včetně náhradních dílů, výzbroje a dalších součástí. 

Dvoustranný kontrakt také zahrnuje výcvik na těchto strojích.

psali jsme: Zvládne MiG-35 konfrontaci se západními stíhači?

Mi-35 je bitevní vrtulník, který je navržen k poskytování palebné podpory pozemním jednotkám, ničit nepřátelské tanky a jiná obrněná vozidla. Může zároveň sloužit jako evakuační prostředek, pro přepravu jednotek či nést náklad.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Technologie - nejnovější ,,vychytávky" ze světa vědy a techniky. Od futuristických zbraní až po bojové drony. S námi víte více

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace