Pardubická RETIA prezentuje svůj záznamový systém ReDat na veletrhu Czech Raildays 2019

Pardubická RETIA prezentuje svůj záznamový systém ReDat na veletrhu Czech Raildays 2019
12 / 06 / 2019, 17:00

V Ostravě se v těchto dnech koná veletrh Czech Raildays – mezinárodní výstava drážní techniky, výrobků a služeb pro potřeby železniční a městské kolejové dopravy. Mezi vystavovateli jubilejního 20. ročníku je i pardubická společnost RETIA, která představuje záznamový a analytický systém ReDat určený pro dispečerská centra.

RETIA spadá pod křídla skupiny CSG Aerospace a nabízí svůj záznamový a analytický systém ReDat pro různá použití, například v oblastech letecké ale i železniční dopravy atd. Je to důkaz univerzálnosti tohoto systému i jeho výjimečných vlastností, proto také pardubická firma prezentuje svůj produkt na letošním veletrhu Czech Raildays.

ReDat je velice sofistikovaný systém pro záznam hlasu, obrazu a dalších relevantních dat, které jsou automaticky analyzovány, aby byly v přehledné a strukturované formě k dispozici vedoucím pracovníkům v řídících procesech. S vývojem systému ReDat specialisté společnosti RETIA začali v roce 1995, později jeho platformu rozšířili i pro komerční využití a uplatnil se například v železniční dopravě, u policie či elektráren. Dnes je ReDat běžně používán i v kontaktních centrech, bankách, na letištích, u mobilních operátorů, u složek Integrovaného záchranného systému atd.

Pomocí ReDatu se zaznamenává hlas ve všech jeho podobách. Může se tedy jednat o hlasovou komunikaci probíhající prostřednictvím telefonních linek či radiostanic, hlasy přenášené směrovými mikrofony nebo ambientními mikrofony u dispečerských pultů. Vedle toho však ReDat dokáže pořizovat hardwarový záznam datové komunikace na různých rozhraních. Jde především o záznam dat získávaných z radarových zařízení, z obrazovek s vysokým rozlišením (až 4K), ale také dokáže zaznamenat například činnost klávesnic a myší u počítačů. Veškeré tyto údaje se ukládají do databáze společně s přesným určením času pořízení.

O společnosti RETIA

RETIA a.s. byla založena koncem roku 1993 týmem inženýrů a spolupracovníků z vývoje bývalé pardubické Tesly. RETIA je technologickou společností, která vyvíjí, vyrábí a modernizuje radary, raketové prostředky, systémy velení a řízení, záznamové systémy, UWB lokalizační zařízení a komunikační systémy. Tyto produkty dodává Armádě ČR i armádám spojeneckých států NATO, nepřímo i Severoatlantické alianci a dalším vojenským a civilním zákazníkům v ČR i ve více než 40 zemích světa. Více než dvě třetiny tržeb realizuje RETIA exportem.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace