Patria dodala vozidlo AMV 8x8 System Platform společnosti Saab

Patria dodala vozidlo AMV 8x8 System Platform společnosti Saab
Autor: Jorchr CC BY-SA 3.0|Popisek: Patria AMV
08 / 12 / 2020, 13:00

Společnost Patria dodala vozidlo AMV 8x8 System Platform společnosti Saab na základě smlouvy z června loňského roku. Stroj najde využití jako testovací a vývojová platforma pro poslední generaci elektroniky a videotechniky vozidel firmy Saab, ale také při ukázkách a marketingových akcích.

Saab vozidlo vybaví nejnovější videotechnikou a elektronikou, které poté propojí se systémy C4l a dalšími inovacemi. Vozidlo AMV 8x8 System Platform kombinuje vědomosti a zkušenosti dvou high-tech společností. Patria poskytuje výkon a další vlastnosti víceúčelových obrněných kolových vozidel. Ta mají nejvyšší úroveň mobility, schopnosti přežití a palebné síly. Saab se na projektu podílí odolnou vojenskou elektronikou, která splňuje přísné bojové požadavky.

„Nemůžeme se dočkat, až začneme toto špičkové vozidlo používat jako testovací a vývojovou platformu či jako demonstrátor pro marketingové účely představující naše schopnosti Také se těšíme na pokračování úzké spolupráce se společností Patria.“ říká Jörgen Sedsten, generální ředitel Saab Tactical Electronics AB. 

Poté, co Saab na System Platform Vehicle integruje své systémy, chceme k tomuto high-tech produktu co nejdříve zahájit společnou marketingovou kampaň Vozidlo Patria AMV 8x8, vybavené moderními komunikačními a řídicími systémy, je vynikajícím řešením pro chráněná mobilní velitelská stanoviště pro různé typy operací,“ říká Petri Jokinen, viceprezident pro prodej a obchodní rozvoj obchodní jednotky Patria's Land.

Patria AMV je světovým lídrem na trhu moderních vozidel 8x8. Celkem již osmi státům prodala více než 1 600 svých vozidel. Patria AMV poskytuje výkon a vlastnosti víceúčelového vozidla. Je ideální pro libovolnou operaci v jakémkoli prostředí, které vyžaduje mobilitu, schopnost přežití a palebnou sílu. Patria nabízí širokou škálu variant, které splňují specifické potřeby zákazníků po celém světě – od horkých pouští po arktické podmínky.

Patria je mezinárodní poskytovatel podpůrných služeb a technologických řešení v oblasti obrany, bezpečnosti a životního cyklu letectva. Patria poskytuje zákazníkům z řad letectva a armády zařízení, trvalý vývoj z hlediska výkonu a dále vybrané produkty a služby v oblasti zpravodajských, pozorovacích a řídicích systémů. Čistý prodej činil v roce 476,1 milionu EUR a počet zaměstnanců v Patrii je 2.800. Ve společnosti Patria má podíl finský stát (50,1 %) a norská společnost Kongsberg Defence & Aerospace AS (49.9%).

www.patriagroup.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace