Patria zmodernizuje finskou třídu raketových člunů Hamina

Patria zmodernizuje finskou třídu raketových člunů Hamina
Autor fotografie: Screenshot YouTube|Popisek: raketový člun třídy Hamina
16 / 01 / 2018, 09:00

Finská třída raketových člunů Hamina projde důkladným modernizačním procesem.

Společnost Patria podepsala kontrakt s finskými ozbrojenými silami na modernizaci raketových člunů třídy Hamina. Kontrakt je součástí námořního programu, který počítá s tím, že zmodernizovaná plavidla z této třídy zajistí stálou námořní ochranu v době, kdy dojde k vyřazení čtyř raketových člunů z třídy Rauma a uvedení do služby korvet Squadron během příští dekády.

psali jsme: Ruské námořnictvo dostane útočnou verzi hlídkového člunu třídy Raptor

Hodnota kontraktu podepsaného firmou Patria a finskými ozbrojenými silami je 170 milionů Euro, uvedl server navyrecognition.com. Patria tak bude mít zodpovědnost zejména za dodání nových senzorů pro zmodernizovaná plavidla, zbraní, komunikačních systémů. Modernizační proces bude zahrnovat rovněž systémová vylepšení či technické modifikace.

Patria vylepší také schopnosti plavidel, které se týkají protiponorkového boje. Raketové čluny třídy Hamina budou nově vybaveny novým, inovativním zaměřovacím systémem, který umožní flexibilní a z hlediska nákladů efektivní cvičení v protiponorkovém boji.

psali jsme: Egyptské námořnictvo má nejvyspělejší raketové čluny v Středozemním moři

Raketových člunů třídy Hamina má v současné době finské námořnictvo čtyři. Plavidla o výtlaku 250 tun jsou 50,8 metru dlouhá, 8,3 metru široká. Mohou dosáhnout rychlosti až 30 uzlů, přičemž dosah je při této rychlosti 500 námořních mil. Výzbroj tvoří jeden kanó Bofors ráže 57 mm, dva kulomety ráže 12.7 mm. Dále je člun vyzbrojen čtyřmi švédskými protilodními střelami RBS-15, které mají dosah přes 100 km. K obraně proti letadlům je určeno osm protiletadlových řízených střel krátkého dosahu Umkhonto-IR, jejichž dosah je 14 km.

 

Nepřehlédněte na Security magazínu: Historie - vnímáme dějiny v souvislostech a nadhledem. Sledujte nejdůležitější okamžiky historie. S námi víte více

 

Zdroj: navyrecognition.com

Tagy článku