Pěchotní bojové vozidlo Lynx KF41 vzbudilo velký zájem na vojenském veletrhu Eurosatory. Na akci Bahna 2018 však nakonec nedorazilo

Pěchotní bojové vozidlo Lynx KF41 vzbudilo velký zájem na vojenském veletrhu Eurosatory. Na akci Bahna 2018 však nakonec nedorazilo
Popisek: Lynx KF41
25 / 06 / 2018, 13:30

Představení bojového vozidla (BVP) Lynx KF41 od německé zbrojovky Rheinmetall vzbudilo velký ohlas na nedávném veletrhu vojenské techniky Eurosatory v Paříži. Na akci Bahna 2018 však vozidlo nakonec chybělo.

Oliver Mittelsdorf, který je viceprezidentem pro obchod Rheinmetallu v rámci aktivit s bojovými vozidly v České republice, prohlásil, že prezentace pěchotního bojového vozidla Lynx KF41 ve dvou konfiguracích (KF31 a KF41) během vojenského veletrhu Eurosatory 2018 znamenala významný obchodní milník Rheinmetallu i v oblasti marketingových aktivit v tomto roce. Sklidila na výstavě velký ohlas pro své vynikající technické dovednosti.

psali jsme: Nový Lynx představen na Eurosatory 2018

Odhlédneme-li od možného nahrazení zastaralých českých bojových vozidel pěchoty BMP-2 právě vozidly Lynx, má Rheinmetall v současné době i další programy. Jedná se například o program na nahrazení starších pásových obrněných transportérů M113, které provozuje Austrálie. Její armádu má posílit 450 nových pásových vozidel. Největším favoritem na dodávku těchto vozidel je právě zbrojovka Rheinmetall.

Lynx1

Dříve v tomto roce byl Rheinmetall vybrán jako preferovaný dodavatel 200 transportérů Boxer 8x8, přičemž většina bude vybavená věží Lance. Zajímavostí je, že tato věž byla představena a testována ve Vyškově v létě 2017 právě na vozidle KF31.

psali jsme: Bojové vozidlo LYNX od firmy Rheinmetall – víceúčelová, silná „kočkovitá šelma“ pro české ozbrojené síly

 Lynx2

Mittelsdorf také vysvětlil, že vozidlo Lynx KF41 nakonec nemohlo být představeno na tradiční české akci Bahna 2018, kde se mělo stát ,,zlatým hřebem". Mittelsdorf ale jedním dechem dodal, že o ukázku Lynxu KF41 Česká republika rozhodně nepřijde. Jedná se o jednu z nejvyšších priorit a Rheinmetall má v plánu ukázat Lynx KF41 v České republice před koncem roku, na čemž si podle Mittelsdorfa dá německá zbrojovka zvlášť záležet.

Nepřehlédněte na Security magazínu: Survival - jak se chovat, abyste přežili v pustině nebo džungli? A kam se schovat před teroristickým útokem? S námi víte více

 

Zdroj: Rheinmetall

 

 

 

 

 

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace