Pod vedením Putina se bude konat vojenské cvičení včetně odpalu mezikontinentálních balistických raket

Pod vedením Putina se bude konat vojenské cvičení včetně odpalu mezikontinentálních balistických raket
Autor: Ruské Ministerstvo obrany|Popisek: Odpal rakety Bulava
18 / 02 / 2022, 15:30

Ruské ozbrojené síly uspořádají v sobotu plánované cvičení strategických odstrašujících sil pod vedením prezidenta Vladimira Putina. Novináře o tom v pátek informovalo ministerstvo obrany.

19. února 2022 se pod vedením vrchního velitele ozbrojených sil Ruské federace Vladimira Putina uskuteční plánované cvičení strategických odstrašujících sil, během něhož budou prováděny odpaly balistických raket a střel s plochou dráhou letu uvedlo tiskové oddělení ruského ministerstva. Do cvičení zapojí síly a prostředky Leteckých a kosmických sil, Jižního vojenského okruhu, Strategických raketových sil, Severní a Černomořské flotily.

Ministerstvo zdůraznilo, že cvičení strategických odstrašujících sil bylo plánováno dříve, aby se ověřila připravenost vojenských velitelských orgánů, posádek bojových letounů, válečných lodí a obsluhy strategických nosičů raket plnit své úkoly, jakož i spolehlivost zbraní strategických jaderných a nejaderných sil."

Cvičení strategického velitelského stanoviště zahrnující všechny tři složky strategických jaderných sil se konají každoročně, obvykle na konci "vojenského" školního roku. Obvykle, jako součást těchto cvičení, raketová ponorka Severní flotily odpálí mezikontinentální balistickou raketu (ICBM) na testovací místo Kura na Kamčatce, jaderná ponorka Tichomořské flotily odpálí ICBM na cíl na testovacím místě Chizha v severním Rusku.

Provádí se také výcvik a bojové odpalování mezikontinentálních balistických raket strategických raketových sil, střely s plochou dráhou letu jsou odpalovány letouny ruských leteckých a kosmických sil.

Zdroj: Tass.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace