Podcast SM: Lumír Němec o zahraničních misích, potřebě modernizovat armádu i Napoleonovi

Podcast SM: Lumír Němec o zahraničních misích, potřebě modernizovat armádu i Napoleonovi
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: Lumír Němec, Jakub Samek
31 / 03 / 2021, 09:00

Naše pozvání přijal Lumír Němec, vojenský a bezpečnostní poradce, bývalý policista, válečný veterán, bývalý náčelník útvaru speciálních operací Vojenské policie SOG, účastník misí v Iráku, Kosovu, Afghánistánu. Povídali jsme si o současných starostech policie při vymáhání vládních proticovidových opatření. O jeho zkušenostech z Afghánistánu a dalším vývoji v této zkoušené zemi, ale také o Sýrii, kam odjel v roce 2015 podporovat kurdské milice v boji proti Islámskému státu. A nejen to.

Lumír na vlastní kůži zažil situace, při nichž moderní vybavení a výzbroj pomohly chránit životy vojáků. "Jsme členy NATO a musíme být vyzbrojeni technikou, která je kompatibilní s ostatními armádami," říká Lumír Němec, kterého kromě dalšího snad budete mít možnost vidět i během letošních vzpomínkových akcí na bitvu u Slavkova v roli Napoleonova vojáka přímo na bojišti.

                                                                               Video: YouTube

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace