Podcast SM: Umění oklamat nepřítele je tak staré, jak lidstvo samo válčí, říká jednatel společnosti Inflatech Vojtěch Fresser

Podcast SM: Umění oklamat nepřítele je tak staré, jak lidstvo samo válčí, říká jednatel společnosti Inflatech Vojtěch Fresser
Autor: foto: redakce|Popisek: Vojtěch Fresser a Jakub Samek
07 / 12 / 2021, 13:00

Do Podcastu SM jsme pozvali pana Ing. Vojtěcha Fressera, jednatele společnosti Inflatech. Jak už název napovídá, tato společnost se zabývá mj. vývojem a výrobou nafukovacích návnad a klamných cílů pro armády NATO. Řeč byla o účelu a možnostech tohoto speciálního vybavení, o důležitých vlastnostech, které musí návnada mít, aby působila důvěryhodně. Ryze česká společnost se opírá o své zkušenosti se zpracováním materiálů, dlouholeté know-how.

"Když teď budeme dělat třeba F-16, musíme to udělat tak, aby byla do 20 minut nafouknutelná, a nesmí to být obrovský box, se kterým se nelze pohybovat." Inflatech vyplnil mezeru na trhu. Doma se paradoxně potýká ve srovnání se zahraničím, například USA, s poněkud těžkopádným systémem armádních akvizic.

video: youtube

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace