Podíl na zakázkách CAESAR a SPYDER a množství vlastních projektů - VTÚ prochází pandemií bez větších problémů

Podíl na zakázkách CAESAR a SPYDER a množství vlastních projektů - VTÚ prochází pandemií bez větších problémů
Autor fotografie: foto: redakce|Popisek: IDET 2021 - Jakub Samek a Petr Novotný, ředitel VTÚ
21 / 10 / 2021, 13:00

Ve studiu Security Magazínu jsme během veletrhu IDET 2021 přivítali ředitele státního podniku VTÚ, Ing. Petra Novotného. Zajímalo nás jakým způsobem je VTÚ zapojen do posledních velkých akvizic, které byly podepsány těsně před volbami, tedy nákupu samohybných děl CAESAR a protiletadlových kompletů SPYDER. Jakým dalším projektům se věnuje, nebo kdy je očekáván výsledek tendru na systém řízení palby dělostřelectva, jehož zajištěnám je státní podnik pověřen.

               

                                                                           video: youtube

"Jednání s izraelskou stranou proběhla na nadstandardní úrovni," uvedl v rozhovoru Petr Novotný s tím, že na projektu SPYDER se VTÚ podílí především v oblasti integrace sofistikovaných systémů. Pokud jde o zakázku na samohybná děla, v ní spočívá role VTÚ, resp. jeho odštěpný závor VTÚ výzbroje a munice ve Slavičíně, v podílu na certifikaci 155mm munice vyráběné v České republice.

Mezi vlastními projekty, které VTÚ rozvíjí, zmínil ředitel státního podniku projekt Federation Mission Networking (FMN) - kompletní modernizaci spojovacích vozidel, polní nemocnice, na kterých pracuje odštěpný závod VTÚ pozemního vojska ve Vyškově, a řadu dalších. Ohledně systému řízení palby dělostřelectva je VTÚ ve fázi soutěžního dialogu s výrobci, kteří byli v rámci této zakázky osloveni. Vítěz tendru by měl být znám podle Petra Novotného ke konci roku 2021.

IDET 2021 považuje za úspěšný a ocenil, tak jako všichni účastníci veletrhu, příležitost osobních setkání a jednání, která v době vrcholící pandemie  nebyla možná.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace