F-22 nelze použit k podpoře pozemních operací. A Su-57 předčí i F-35, prohlásil ředitel společnosti Suchoj

F-22 nelze použit k podpoře pozemních operací. A Su-57 předčí i F-35, prohlásil ředitel společnosti Suchoj
Popisek: F-22
12 / 11 / 2018, 11:30

Konstruktéři ruského letounu 5. generace Su-57 prohlásili, že americký letoun F-22 Raptor nemůže být použit k podpoře pozemních operací a provádění vzdušně-pozemních operací.

Ruští designeři včetně ředitele společnosti Suchoj Michaila Streletse uvedli, že americký stíhač F-22 nelze použít k k provádění vzdušně-pozemních operací a podpoře pozemních operací.

psali jsme: Jak v budoucnu sestřelit F-22 či F-35? Rusko možná našlo cestu

Tito ruští specialisté se shodli na tom, že F-22, jeden z nejmodernějších a nejlepších stíhačů, není schopen plnit mise související se zničením pozemních cílů. Podle nich je schopen stroj plnit efektivně mise ve vzduchu, respektive bojové úkoly v rámci vzdušného souboje.

,,F-22 byl vyvinut jako letoun mající získat vzdušnou nadvládu. Posléze si Američané uvědomili, že bylo špatně navrhnout stroj pouze pro nesení raket vzduch-vzduch, a tak učinili pokus vybavit letoun zbraněmi vzduch-země do existující konfigurace šachet. Nicméně tato konfigurace šachet neumožňovala umístění objemnějšího nákladu," řekl v rozhovoru pro TV Zvezda Strelets.

psali jsme: Rusko vyvíjí radiofotonický radar pro 6. generaci stíhačů

Ten pak v interview ,,chvástavě" dodal, že právě ruský letoun 5. generace Su-57 v sobě spojuje funkce jak F-22, tak F-35, přičemž je oba předčí.

Není zcela jasné, co svým prohlášením ruští designeři včetně Streletse mysleli, či na co upozorňovali, nicméně i když byla původně F-22 navržena pro mise typu vzduch-vzduch, modifikace Block 3.1. má schopnosti vyhledávat a identifikovat i pozemní cíle.

 

Zdroj: defence-blog.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace