Podnik VOP CZ předal modernizované cisternové automobily CAP-6M1 české armádě

Podnik VOP CZ předal modernizované cisternové automobily CAP-6M1 české armádě
Autor fotografie: VOP CZ|Popisek: CAP-6M1
05 / 10 / 2017, 18:00

Podnik VOP CZ předal 27. září zástupcům české armády ve vojenském útvaru ve Štěpánově na Olomoucku pět kusů modernizovaných cisternových automobilů CAP-6M1. Tato vozidla jsou výsledkem vývoje podniku, který probíhal podle požadavků Ministerstva obrany ČR a uživatele techniky, tedy Armády ČR.

„Jsem rád, že se nám podařilo dodat vozidla v požadovaném termínu i kvalitě a tím opět ukázat, že ve VOP CZ máme velmi šikovné zaměstnance. Veřejnosti jsme vozidlo CAP-6M1 představili minulý týden na Dni s armádou v Praze a nyní jsme ho předali armádě k užívání,“ komentuje předání vozidel ředitel podniku VOP CZ, Marek Špok.

Vozidlo CAP-6M1 je speciální vozidlo určené pro doplňování nádrží pozemní motorové techniky a pro přepravu a skladování pohonných hmot. Vozidlo umožňuje propojení s doplňovanou motorovou technikou a s mobilními i stacionárními prostředky v rezortu obrany ČR i v rámci armád států NATO. CAP-6M1 je modernizovaná verze předchůdce vozidla CAP-6M, které je již v armádě zavedeno.

Vozidlo je vyvinuto na podvozku TATRA 815-7 4x4 s maximální přípustnou hmotností necelých 20 tun. Nástavba vozidla je jednokomorová cisterna ze slitiny hliníku o objemu 6000 litrů a s objemovým průtokem při výdeji či příjmu 380 litrů za minutu. Objemový průtok při výdeji pistolí činí 130 litrů za minutu.

VOP CZ, s. p. (Šenov u Nového Jičína, ČR)

VOP CZ je státní podnik založený Ministerstvem obrany ČR a jeho hlavním cílem je zabezpečovat potřeby české armády. Zabývá se především vývojem, výrobou, servisem a modernizacemi pozemní vojenské techniky. V minulosti podnik vyrobil např. 107 obrněných vozidel Pandur II pro Armádu České republiky. V loňském roce
VOP CZ oslavil 70 let své existence. V současnosti zaměstnává více než 850 lidí, v roce 2016 měl tržby přesahující 1,3 mld. Kč.

Více o podniku na www.vop.cz

Tagy článku