Polaris představil nový terénní stroj pro vojáky

Polaris představil nový terénní stroj pro vojáky
Autor: Polaris|Popisek: MRZR™ 2 MILITARY TAN
21 / 02 / 2017, 03:30

20. února představila firma Polaris dvousedadlovou dieselovou variantu svého stroje do terénu, MRZR-D2.

Stroj s označením MRZR-D2 je stejně jako jeho sesterská vozidla off-roadová platforma pro použití v těžkém terénu.

Vozidlo je možné ji přepravovat ve vzduchu ve vrtulnících, jako je CH-47 Chinook, CH-53 Stalion, nebo letounech V-22 Osprey a C-130 Hercules.

MRZR-D2

Stroj je poháněn motorem Polaris ProStar 900 o zdvihovém objemu 875 cm3, který poskytuje slušný výkon 88 PS, který je přenášen na 2, případně dle potřeby na všechna 4 kola. Maximální rychlost dosahuje 96 km/h. Motor a ostatní komponenty jsou umístěny ve středu vozidla a co nejníže tak, aby jízdní vlastnosti a ovládání byly co nejoptimálnější. 

Díky použití dieselového motoru se zvýšil dojezd oproti benzínové variantě stroje o 80%.

MRZR-D2 nabízí standardně 2 místa k sezení s možností rozšíření na 4, jednu pozici na montáž střelné zbraně.

Zdroj: Polaris

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace