Polský generál vyzývá k mobilizaci ukrajinských uprchlíků, odvolává se na historické zkušenosti

Polský generál vyzývá k mobilizaci ukrajinských uprchlíků, odvolává se na historické zkušenosti
Autor fotografie: Silar, CC BY-SA 4.0 |Popisek: Ukrajinští uprchlíci v Krakově protestují proti válce
19 / 01 / 2023, 10:00

Bývalý velitel polských pozemních sil Waldemar Skrzypczak vyzval k tomu, aby byli mobilizováni ukrajinští uprchlíci.

Dojde k mobilizaci ukrajinských uprchlíků? Bývalý velitel pozemních sil Polska Waldemar Skrzypczak k ní vyzývá, a také současně apeluje na vytvoření nových formací ukrajinské armády z nich.

Skrzypczak se odvolává na historickou válečnou zkušenost ze čtyřicátých let, kdy došlo ve Francii ke zformování armády z polských emigrantů.

„Společně s NATO musíme začít cvičit nové formace ukrajinské armády v Polsku, Německu a Francii, “ řekl generálplukovník v rozhovoru pro server wPolityce. Zatím není známo, jak návrh hodnotí vrcholní političtí představitelé zmíněných zemí, a jestli by pro ně byl vůbec proveditelný.

Ve světle tohoto návrhu mezitím v Polsku podali ukrajinští školáci stížnost na učitelku kvůli jejím politickým názorům. Učitelka se totiž zúčastnila demonstrace proti ,,ukrajinizaci" Polska.

Zdroj: kp.ru

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace