Poptávka po strojích Bell 407GXi v Austrálii roste

Poptávka po strojích Bell 407GXi v Austrálii roste
Autor fotografie: Bell|Popisek: Bell 407GXi
14 / 05 / 2023, 11:00

Společnost Bell Textron Inc. oznámila, že za posledních 12 měsíců dodala australským zákazníkům z různých odvětví celkem sedm vrtulníků Bell 407GXi.

Z celkového počtu bylo pět kusů dodáno společnosti Nautilus Aviation pro turistické a užitkové lety a zbývající dva korporátnímu zákazníkovi. V Austrálii je nyní v provozu přes 20 strojů 407.

Bell 407GXi je vybaven turbínovým motorem Rolls-Royce M250-C47E/4 s dvěma duálními FADEC turbínami, což zajišťuje vynikající výkon a úspornou spotřebu paliva. Integrovaná letová palubní deska Garmin G1000H NXi s vysokorychlostními procesory a vysokým rozlišením displejů nabízí vyšší jas a čitelnost, a zobrazování map a také možnost připojení k tabletům a chytrým telefonům.

Nedávno získal tříosý autopilot Bell 407GXi certifikaci od britského Úřadu pro civilní letectví. Autopilot umožňuje snížit pracovní zátěž pilota, v případě neúmyslného vstupu do náročných meteorologických podmínek (IIMC) pomáhá udržet kontrolu a celkově zvyšuje pohodlí a usnadňuje pilotům práci na dlouhých trasách.

Po celém světě je v provozu přes 1 600 strojů Bell 407. Ty v rámci celé flotily překonaly 6 milionů letových hodin a aktivně se zapojují do leteckého výcviku i vojenských, turistických a para-veřejných misí.


O společnosti Bell

Myslíme nad rámec toho, co děláme. Již více než 85 let měníme zážitek z létání a toho, kam až se můžeme dostat. Byli jsme prvními, kdo prolomil hranici zvuku a kdo získal certifikaci pro komerční vrtulník. Byli jsme na palubě první lunární mise NASA a uvedli jsme na trh pokročilý systém s překlopnými rotory. Dnes definujeme pokročilou leteckou mobilitu a nastavujeme její standardy. Kromě centrály ve Fort Worth v americkém Texasu působíme jako dceřiná společnost Textron Inc. v dalších strategických lokalitách po celém světě. Díky tomu, že více než čtvrtina našich kolegů sloužila v armádě, je naší vášní pomáhat právě armádě plnit její mise. Naše průlomové inovace přinášejí zákazníkům výjimečné zážitky. Efektivně, spolehlivě a v první řadě bezpečně.

O společnosti Textron

Textron Inc. je multioborová společnost, která využívá svou globální síť leteckých, obranných, průmyslových a finančních podniků k tomu, aby zákazníkům poskytovala inovativní řešení a služby. Textron je známý po celém světě díky svým silným značkám, jako jsou Bell, Cessna, Beechcraft, Hawker, Jacobsen, Kautex, Lycoming, E-Z-GO, Arctic Cat, Textron Systems a TRU Simulation + Training. Další informace naleznete na adrese: www.textron.com.

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.