Poľské F-16 budú vyzbrojené americkými raketami za desiatky miliónov

Poľské F-16 budú vyzbrojené americkými raketami za desiatky miliónov
Autor: By Rob Schleiffert from Holland - F-16C 6 ELT, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=46378481|Popisek: F-16C
26 / 12 / 2016, 07:00

Poľsko podpísalo vojenskú dohodu zo Spojenými štátmi.

Táto dohoda má hodnotu cez 200 miliónov dolárov. Spojené štáty dodajú Poľsku nové riadené strely, pre stíhačky F-16. Informácie prinieslo poľské ministerstvo obrany.

Poľské ministerstvo obrany, píše:

'' V utorok 20.decembra, štátny tajomník ministerstva národný obrany Bartosz Kownacki, osobne v Pentagone vyzdvihol celý rad dohôd o vybavení, a zásobovaní rakiet pre Poľské lietadla F-16.''

Dohoda sa uskutočnila v rámci programu Foreign Military Sales (FMS), a predpokladá dodávku troch typov rakiet, pre poľské stíhačky F-16 C/D. Dohoda zahŕňa rakety vzduch-vzduch AIM-9X Sidewinder, rakety stredného doletu vzduch-vzduch AIM-120 a navádzacie strely.

K úspešnému dokončeniu predaja, bolo potrebné schválenie americkým Kongresom. Predaj bol schválený 16.decembra, a poľské ministerstvo obrany neskrýva nadšenie z tejto dohody.

''Je potrebné zdôrazniť, že Poľsko je jedinou krajinou, ktorá získala toto povolenie ku kúpe tohto typu zbraní.'' informuje poľské ministerstvo obrany, avšak presný počet objednaných zbraní neupresnilo.

Zdroje: Ministerstvo obrany Poľskej republiky, Rt.com

Tagy článku

SECURITY magazín je ve své tištěné podobě první a jediný český odborný časopis o komerční bezpečnosti a vychází od roku 1994. SECURITY magazín se orientuje především na profesionály v přímém výkonu služby v soukromých bezpečnostních agenturách a ve firmách, které poskytují technické bezpečnostní služby. Je určen také manažerům, kteří uvedené služby prodávají a řídí a bezpečnostním specialistům, kteří bezpečnostní služby nakupují v soukromém i státním sektoru. Zkušenosti a informace v SECURITY magazínu jsou ale určeny i laické veřejnosti, potenciálním zákazníkům, kteří o bezpečnosti velmi často mluví a ne vždy jí rozumí nebo chápou její specifika. SECURITY magazín chce tradiční spoluprací s akademickým prostředím a experty v oboru dokázat, že komerční bezpečnost je multioborová disciplína, úzce propojená požadavky norem a předpisů a je v mnoha ohledech založena na moderních vyspělých technologiích, které mohou instalovat a provozovat pouze vzdělaní specialisté.

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace