Poslanci z Podvýboru pro akvizice se bouří proti ministerstvu obrany. Rezort zamlčuje informace ve věci klíčové armádní zakázky

Poslanci z Podvýboru pro akvizice se bouří proti ministerstvu obrany. Rezort zamlčuje informace ve věci klíčové armádní zakázky
26 / 04 / 2019, 15:15

Schůze sněmovního Podvýboru pro akvizice, na jejímž programu byl ostře sledovaný tendr na nákup nových bojových vozidel pěchoty, přinesla nečekaný závěr. Z důvěrných zdrojů redakce SM ví, že bylo přijato usnesení, z něhož vyplývá, že ze strany ministerstva obrany neprobíhá otevřená komunikace, a poslancům tak chybí důležité informace.

Středeční schůze Podvýboru pro akvizice měla na programu tendr na nová BVP, o němž referoval před členy podvýboru i náčelník generálního štábu Aleš Opata. Samotné zasedání přineslo znepokojivé usnesení,  které je neveřejnené, nicméně  redakce Security magazínu zná jeho obsah.

Podvýbor konstatoval, že dosavadní komunikace s ministerstvem obrany se členy Podvýboru je ,, velmi špatná" a že nedochází k předávání informací nutných pro činnost podvýboru. To znemožňuje jeho kontrolní činnost.

Podvýbor následně vyzval v usnesení resort obrany k tomu, aby nastavilo trend ,,otevřené komunikace ve věci klíčových armádních akvizic směrem k podvýboru, jinak neude ze zákona schopen plnit t svou kontrolní funkci."

Fakt, že poslanci Podvýboru pro akvizice, nemají všechny potřebné informace a neprobíhá komunikace s ministerstvem obrany na otevřené bázi, tak vyvolává další otazníky ohledně klíčových akvizic a také největší armádní zakázky na nákup nových BVP. 

Tagy článku